جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۹
دولت تدبیر و امید زیرساخت های فرهنگی سیستان و بلوچستان را بازسازی کند
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: دولت تدبیر و امید باید زیرساخت های فرهنگی و هنری را در این استان بازسازی کند.
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصر هامون، حجت الاسلام عباس دانشی در دیدار با علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: آثار و شواهد تاریخی نشان می دهد که سیستان و بلوچستان به لحاظ فرهنگی از یک سابقه تاریخی کهن برخوردار است.

وی ادامه داد: بافت جمعیتی استان سیستان و بلوچستان امتیازی مثبت است که در فعالیت های فرهنگی می توان آن را به کار گرفته و از آن استفاده موثر کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به مرزهای آبی و خاکی استان با کشورهای همسایه ایران اشاره کرد و بیان کرد: متاسفانه درب مرزهای خاکی استان سیستان و بلوچستان به سمت کانون های بحران های سیاسی‌، فرهنگی و امنیتی باز می شود.

وی گفت: همانطور که امام خمینی(ره)‌ فرمودند انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود. این نشان می دهد که فرهنگ در پیروزی انقلاب و تداوم آن نقش مهمی دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: فرهنگ سازی در جامعه یکی از کارهای مهم در اقتصاد است و تا زیربنای فرهنگی در امور کارها نداشته باشیم نتیجه مطلوب حاصل نمی شود.

دانشی با اشاره به اینکه110 هزار دانشجو در مراکز عالی دولتی و خصوصی مشغول به تحصیل هستند،‌ گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان بزرگترین دانشگاه کشور از نظر تعداد رشته ها و میزان پذیرش دانشجو در کشور است که باید از این ظرفیت برای ارتقای سطح علمی استان استفاده بهینه را ببریم.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۰۵۱


ارسال