جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۲
روزی که امام (ره) همنشین فرشته ها شد؛ گفت وگویی با کودکان و نواجوانان سیستانی و بلوچستانی
نوجوان زاهدانی: زیارت مرقد امام (ره) یکی از آرزوهایم است
 
زیارت مرقد امام (ره) یکی از آرزوهایم است و می دانم یک روز من نیز با کاروان زائران راهی مرقد امام مهربانی ها می‌شوم.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، 13 خرداد سال 68 قلب مهربان مردی از کار ایستاد که فرشته‌ها برای همنشینی با او انتظار می‌کشیدند. ساعت 2.20 دقیقه بعد از ظهر روز شنبه سیزدهم خرداد سال 1368 لحظه وصال مردی بود که فرشته‌ها برای همنشینی با او بی‌صبرانه انتظار می‌کشیدند.
انبوه حضور مردم در تشییع پیکر پاک رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران تکرار حماسه باشکوه حضور مردم در لحظه ورود ایشان به کشور بود که نشان می‌داد میلیون‌ها قلب در تسخیر روح امام (ره) است.
استقبال بى‌سابقه مردم ایران چنان عظیم و غیر قابل انکار بود که حتی رسانه‌های غربى نیز به آن اعتراف داشتند و مستقبلین را 4 تا 6 میلیون نفر برآورد کردند.
امام (ره) در آخرین شب زندگى در حالی که چندین سرم به دست‌هاى مبارکش وصل بود نافله شب خـواند و قرآن تلاوت کرد و در ساعات آخر با طمأنینه و آرامش ملکوتى که داشت مرتب شهادت به وحدانیت خدا و رسالت پیامبر اکرم (ص) را زمزمه مى‌کرد و در چنین حالتى روح پاکش به ملکوت اعلى پرواز کرد.
هیچ قلم و بیانى قادر نیست ابعاد حادثه و امواج احساسات غیر قابل کنترل مردم در آن روزها را توصیف کند.
خبرنگار اجتماعی عصر هامون با حضور در میان کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان که پسرانش سربازن انقلابی این سرزمین و دخترانش زینبان این سرزمین هستند تا گپ وگفتی در خصوص این شخصیت بزرگ داشته باشد.
زیارت مرقد امام (ره) به من آرامش داد
علیرضا آشوری 11 ساله در خصوص حضرت امام خمینی (ره) گفت: یک بار به اتفاق پدر و مادرم به زیارت مرقد مطهر امام خمینی(ره) رفتم و آنجا پدرم به من گفت امام خمینی چه آدم خوبی بوده اند و در مقابل رژیم شاه ایستادند و توانست آن را شکست و شهر را آزاد کند.
وی ادامه داد:زیارت مرقد امام خمینی(ره) به من آرامش داد.
این کودک 11 ساله با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که کودکان و نوجوانان را به درس خواندن، ورزش و سلامتی توصیه کرده بود افزود: من نیز چون دیگر کودکان ایرانی تمام تلاشم را می کنم تا با درس خواندن و تلاش بتوانم حضرت آقا را خوشحال و کشورم را سربلند کنم.
زیارت مرقد امام (ره) یکی از آرزوهایم است
مهدی محمد قاسمی 13 ساله در این خصوص گفت: امام خمینی بزرگ مردی بود که با مجاهدت و فداکاری توانست کشور اسلام را از چنگال ستمگاران نجات دهد.
وی با بیان اینکه زیارت مرقد امام (ره) یکی از آرزوهایم است، گفت: زیارت مرقد امام (ره) را دوست دارم و می دانم یک روز من نیز با کاروان زائران راهی مرقد امام(ره) می‌شوم.
مهدی ادامه داد: تمام تلاشم را می کنم تا حضرت امام خامنه ای به من افتخار کند.
هر چه در رابطه با امام بگویم کم گفته ام و قادر به وصف امام نیستم
محمد نبی براهویی 13 ساله گفت: هر چه در رابطه با امام بگویم کم گفته ام و قادر به وصف امام نیستم.
وی ادامه داد: اگر آن زمان در کنار امام خمینی بودم قطعا به وی ملحق و در مقابل ستمگران می ایستادم.
محمد نبی بیان کرد: پدر و مادرم به من توصیه کرده اند به امام خامنه ای احترام بگذارم که ما هر چه داریم از امام داریم.
بايد تلاش كنيم پرچم ايران را در جهان بالا نگاه داریم
اسما سرگزی 15 ساله در خصوص امام خمینی (ره) گفت: حضرت امام از جان خود و فرزندان خود برای این انقلاب گذشتند. ما هر چه داریم از امام داریم و هر چه هست از امام(ره) هست و با رفتن امام تمام نشده است.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام یکی بودند و ما باید بتوانیم راه امام را ادامه دهیم گفت: ما نوجوانان این سرزمین باید تمام تلاشمان را بکنیم تا بتوانیم پرچم ایران را چون همیشه در جهان بالا نگاه داریم.
ما بچه های انقلاب، آماده خدمت و جان فشانی به سرزمینمان هستیم
مصطفی ریگی 16 ساله با اشاره به اینکه امام خمینی بزرگ مرد همیشه تاریخ است گفت: با وجود اینکه امام خمینی در کنارمان نیست ولی ما همان بچه های پیرو انقلاب و امامیم و مثل یک سرباز در هر لحظه آماده خدمت و جان فشانی هستیم.
وی ادامه داد: ما نوجوانان ایران به عنوان سربازان این سرزمین تمام تلاشمان را برای شاد کردن حضرت آقا می کنیم.
پدرم گفت: تشییع پیکر امام(ره) باشکوه ترین مراسم تشییع در جهان بود
محمد شه بخش 15 ساله از خاطرات خانواده اش زمان رحلت امام خمینی برایمان گفت: پدر و مادرم آن زمان تهران بوده اند و گفته اند که امام رهبري مردمي بود و در دل مردم جاي داشت و مراسم تشييع حضرت امام(ره) يكي از باشكوه‌ترين مراسم تشييع در جهان بود به طوری که جمعیت زیادی سیاه پوش برای بدرقه امام آمده بودند.
آرزو داشتم امام خمینی (ره) را از نزدیک زیارت کنم
بهار لشکری زاده 14 ساله گفت: وقتی امام خمینی (ره) انقلاب نمود و مردم ایران را از بند اسارت نجات داد من نبودم، ولی پدرم در صف ایشان برایم گفته و در مقابل رژیم شاه بوده است.
بهار ادامه داد: با وجود تمام تعریف هایی که پدر و مادرم از حضرت امام خمینی (ره) کرده اند آرزو داشتم برای یکبار ایشان را از نزدیک زیارت کنم ولی من فقط حرم مطهر ایشان را زیارت کرده ام.
بازخوانی بخشی از وصیتنامه امام (ره)
وصیت امام (ره)، با دلى آرام و قلبى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص و به سوى جایگاه ابدى سفر مى‌کنم و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم و از خداى رحمن و رحیم مى‌‌خواهم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهی‌ها و قصور و تقصیرها بپذیرند و با قدرت و تصمیم و اراده به پیش بروند.
ما و ملت‌های مظلوم دنیا مفتخریم که رسانه‌های گروهی و دستگاه‌های تبلیغات جهانی، ‌ما و همه مظلومان جهان را به هر جنایت و خیانتی که ابرقدرت‌های جنایتکار دستور می‌دهند متهم می‌کنند، کدام افتخار بالاتر و والاتر از اینکه آمریکا با همه ادعاهایش و همه ساز و برگ‌های جنگی‌اش و آن همه دولت‌های سرسپرده‌اش و به دست داشتن ثروت‌های بی‌پایان ملت‌های مظلوم عقب افتاده و در دست داشتن تمام رسانه‌های گروهی، در مقابل ملت غیور ایران و کشور حضرت بقیةالله آنچنان وامانده و رسوا شده است که نمی‌داند به که متوسل شود و رو به هر کس می‌کند جواب رد می‌شنود و این نیست جز به مددهای غیبی حضرت باری تعالی.
به ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم که نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آوردید مانند عزیزترین امور قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری کنید و در راه آن که نعمتی عظیم الهی و امانت بزرگ خداوندی است کوشش کنید و از مشکلاتی که در این صراط مستقیم پیش می‌آید نهراسید و در مشکلات دولت جمهوری اسلامی با جان و دل شریک و در رفع آنها کوشا باشید و دولت و مجلس را از خود بدانید و چون محبوبی گرامی از آن نگهداری کنید.
به مجلس و دولت و دست‌اندرکاران توصیه می‌کنم که قدر این ملت را بدانید و در خدمتگزاری به آنان خصوصاً مستضعفان و محرومان و ستمدیدگان که نور چشمان ما و اولیای نعم همه هستند و جمهوری اسلامی رهاورد آنها و با فداکاری‌های آنان تحقق پیدا کرد و بقای آن نیز مرهون خدمات آنان است، فروگذار نکنید و خود را از مردم و آنان را از خود بدانید و حکومت‌های طاغوتی را که چپاولگرانی بی‌فرهنگ و زورگویانی تهی مغز بودند و هستند را همیشه محکوم کنید، البته با اعمال انسانی که شایسته برای یک حکومت اسلامی است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۰۸۱


ارسال