يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
رئیس هیئت پارلمانی ایارن در پی پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت: مردم سوریه با رأی بسیار بالای خود رئیس جمهور سوریه را انتخاب کردند. وی افزود: این انتخابات کاملا آزاد، دموکراتیک و سالم برگزار شد، همه ناظران بی طرف خارجی این انتخابات را آزاد و در محیط ارام توصیف کردند و ما این پیروزی را تبریک می گوییم.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، علاالدین بروجردی که در راس هیئت 10 نفره پارلمانی ایران در سوریه به سر می برد، در پی پیروزی بشار اسد در انتخابت ریاست جمهوری این کشور در جمع خبرنگاران گفت: مردم سوریه با رأی بسیار بالای خود رئیس جمهور سوریه را انتخاب کردند. وی افزود: این انتخابات کاملا آزاد، دموکراتیک و سالم برگزار شد، همه ناظران بی طرف خارجی این انتخابات را آزاد و در محیط ارام توصیف کردند و ما این پیروزی را تبریک می گوییم. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این نتایج انتخابات نشان داد اراده مردم سوریه بر اراده آمریکا فائق آمده است. بروجردی خاطرنشان کرد: پیروزی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری میوه زحماتی است که در سه سال گذشته ملت سوریه از طریق مقاومت و ایستادگی به دست آورده است. رئیس هیئت پارلمانی ایران گفت:: ملت سوریه باید در مرحله بازسازی نیز نقش بسیار مهمی ایفا کند، جمهوری اسلامی ایران همان گونه که در بحران سوریه در کنار مردم سوریه بود، حتما در بازسازی این کشور ایفای نقش می کند. بروجردی در پایان گفت: ملت سوریه نشان داد ملتی قدرشناس است چرا که بشار اسد در طول دوران سختی و بحران همراه مردم بود، مردم نیز از طریق رأی، قدرشناسی خود را ثابت کردند. به گزارش باشگاه خبرنگارانبه نقل از تلویزیون سوریه:"محمد جهاد اللحام" در نشستی خبری اعلام کرد:"بشار اسد" با کسب 10 میلیون و 319 هزار و 723 رای رییس جمهوری سوریه شد.
"بشار اسد" توانست 88.7 درصد از آرای مردم سوریه را به خود اختصاص دهد.
"حسان النوری" دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه 500 هزار و 279 رای معادل 4.3 درصد آرا را به خود اختصاص داد.
"ماهر عبدالحفیظ الحجار" هم 327 هزار و 301 رای معادل 3.2 درصد آرا را به خود اختصاص داد.
نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری سوریه نشان می دهد میزان مشارکت مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور حدود هفتاد و چهار درصد بوده است.
براساس گزارش تلویزیون سوریه 15 میلیون و 840 هزار و 575 نفر حق رای دهی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را داشتند، که 11 میلیون و 643 هزار و 412 تن در انتخابات شرکت کردند.
میزان مشارکت 73.42 درصد اعلام شده است.آرای باطله 442 هزار و 108 رای بوده که 3.8 درصد آرا به شمار می رود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۱۱۸


ارسال