جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
2
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۲
گفت و گو عصر هامون با عکاس حاضر در تشییع پیکر امام خمینی(ره)
عبدالحسینی: تصویر مسیح گونه امام پیشنهاد میلیونی داشت اما نفروختم
 
محمود عبدالحسینی عکاس معروف حاضر در تشییع پیکر امام خمینی(ره) پرده از راز یکی از عکس های خود برداشت .
محمود عبدالحسینی عکاس معروف و استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگ و هنر عصر هامون اظهار داشت: در جریان تشییع پیکر مطهر حضرت امام خمینی (ره) صحنه ای متفاوت را تصویر برداری  کردم که حضرت آقا هنگام مشاهده عکس فرمودند: " عجب ! چه مسیح گونه است!"
این عکاس پیشکسوت کشورمان ادامه داد: بعد از ظهر 13 خرداد جهت اینکه روز 14 خرداد بتوانم از مراسم وداع با رهبر کبیر انقلاب عکسبرداری نمایم در بهشت زهرا ماندم و از لحظه به لحظه مراسم عکسبرداری کردم.
ایشان اضافه کرد: در حین برگزاری مراسم بودیم که برخی از مردم از عشق رهبرمان جهت آخرین وداع و بیعتی دوباره و تبرک جستن به ایشان دست به تابوت برده و کفن ایشان باز شد هنگامی که عکس را ظاهر کردم شوکه شده بودم ، تنم لرزید! عجیب بود! مثل تابلوی نقاشی حضرت مسیح شده بود، زمانی که او را از صلیب پایین می اوردند ،سر و صورت و گردن و پاها تماما شبیه به تصویر مسیح شده بود!
وی افزود: حضرت آقا نیز پس از دیدن این عکس گفتند:" عجب! چه مسیح گونه است!"
عبدالحسینی اظهار داشت: پس از این اتفاق پیکر مطهر حضرت امام (ره) مجدداً به جماران منتقل شد و این بار حضرت امام (ره) را با کفنی که رهبر معظم انقلاب از مکه برای خود آورده بود، کفن می کنند.
وی بیان کرد: خیلی از خارجی هایی که عکس را دیده بودند از شباهت فوق العاده جنازه حضرت امام(ره) به جنازه نقاشی شده حضرت مسیح(ع) حیرت زده شده بودند به گونه ای که حاضر بودند مبالغ میلیونی در ازای آن پرداخت کنند ولی من حاضر به فروش این عکس نشدم.
این عکاس پیشکسوت ادامه داد: عکس فوق تا کنون در هیچ مجله داخلی و خارجی به چاپ نرسیده است.
به گزارش عصر هامون، پس از کفن مجدد حضرت امام خمینی(ره) با کفنی که رهبر معظم انقلاب از مکه برای خود آورده بود، این امر سبب شد که بسیاری چون ناطق نوری (در برنامه فوق العاده بهمن 85) و صادقی رشاد آن را نوعی اعجاز محسوب برشمردند، زیرا رهبر قبلی با کفن رهبر بعدی به خاک سپرده شده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۱۳۰


ارسال