چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۹
ساخت جاده های خورشیدی برای ایمنی بیشتر +عکس
 
"جولی و اسکات بروساو" صفحات خورشیدی طراحی کرده اند که قرار است در سطح تمام جاده ها، خیابان ها، پارکینگ و پیاده روها نصب شود.
به گزارش سرويس خواندنی های عصر هامون، ایمنی بزرگترین مسئله ای است که در صنعت خودروسازی به آن دقت می شود اما ایمنی باید در دیگر موارد نیز وجود داشته باشد برای مثال اگر جاده ها ایمن باشند دیگر کسی به خاطر مشکلات جاده تصادف نخواهد کرد.

"جولی و اسکات بروساو" صفحات خورشیدی طراحی کرده اند که قرار است در سطح تمام جاده ها، خیابان ها، پارکینگ و پیاده روها نصب شود. این صفحات خورشیدی به گونه ای در آینده اسفات جاده ها خواهند بود و امکانات گسترده آن ها باعث افزایش ایمنی می شود.


این صفحات خورشیدی انرژی خود را از آفتاب می گیرند و به کمک آن ها می توانند چراغ های ال ای دی برای نمایان کردن خطوط راه ها، نشان دادن علائم راهنمایی و رانندگی ، خطراتی که در مقابل ممکن است وجود داشته باشند نمایان کنند. حتی در زمستان ها وظیفه آب کردن برف روی جاده بر عهده همین آسفات های خورشیدی خواهد بود.

کار طراحی این صفحات به پایان رسیده است و نمونه های اولیه آن نیز برای امتحان ساخته شده است. نکته جالب توجه این است که حداکثر وزنی که یکی از این صفحات در نسخه ابتدایی می تواند تحمل کند 113 تن است.انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۲۵۰


ارسال