سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
دومین دوره مسابقات قرآن کریم اعتصام در شهرستان دلگان آغاز به‌کار کرد
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: دومین دوره مسابقات قرآن کریم تحت عنوان اعتصام ویژه کارهای فرهنگی و هنری مساجد ایرانشهر و دلگان در شهرستان دلگان آغاز به‌کار کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از دلگان پرس،حجت‌الاسلام هادی جعفری‌راد در دلگان، اظهار کرد: دومین دوره مسابقات قرآن کریم اعتصام با حضور ۱۶۰ نفر شرکت کننده اعم از خواهر و برادر در رشته‌های قرائت، حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن مجید و اذان در شهرستان دلگان آغاز به‌کار کرد.
وی افزود: این دوره از مسابقات به مدت سه روز برگزار که مراسم اختتامیه فردا جمعه برگزار می‌شود و به نفرات برگزیده، کمک هزینه سفر به کربلای معلی اهدا می‌شود.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات، ارتقا سطح کیفی حفظ و قرائت قرآن کریم در بین جوانان و نوجوانان، ایجاد انگیزه و حس رقابت بین آنان برای گرایش بیشتر به علوم قرآنی و توسعه و ترویج فرهنگ علوم قرآنی ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایرانشهر و دلگان است.
جعفری‌راد بر ترویج فرهنگ علوم قرآنی و توسعه آن در استان تاکید کرد و گفت: اگر در یک جامعه‌ای فضائل و کرامات قرآن کریم جاری و ساری باشد، آن جامعه در برابر ناهنجاری‌ها مصون می‌ماند.
وی اضافه کرد: نهادهای فرهنگی و مذهبی یک‌سری مشوق‌هایی پیش‌بینی کنند به منظور ارتقا علوم و فرهنگ قرآنی در کشور که جوانان بیشتر به حفظ قرآن و به سمت علوم قرآنی گرایش پیدا کنند و پیوندی بین آنان و قرآن برگزار شود.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: نخستین دوره مسابقات قرآن کریم اعتصام، اسفندماه سال گذشته در شهرستان چابهار برگزار شد و امسال نیز دومین دوره این جشنواره در شهرستان دلگان کلید خورده که امیدواریم در دیگر شهرهای استان هم برگزار شود.
جعفری‌راد افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره فردا با حضور حجت‌الاسلام عباس دانشی مدیرکل ارشاد استان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۶۳۳


ارسال