پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۵
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار؛
بیش از ۹ طرح کشاورزی ، شیلاتی و دامی در چابهار راه اندازی می شود
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چابهار گفت : در هفته جهاد کشاورزی نه طرح کشاورزی، شیلاتی و دامی با اعتباری افزون بر39 میلیارد و 386 میلیون ریال در شهرستان چابهار افتتاح خواهد شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از چهاربهاران،غلامحسین بامری  از طرح پروار بندی گوساله با ظرفیت ۸۰۰۰ راس دام ، به عنوان بزرگترین طرح یاد کرد و اظهار داشت : با اجرای این طرح با روشهای علمی و درقالب واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی علاوه بر تامین گوشت قرمز مورد نیاز استان می توان به سایر مناطق کشور نیز صادر نمود.
وی بیان کرد : احداث استخر ۲ باب ذخیره آب در روستای زیندان و هوتگ باهوکلات ، پوشش انهار سنتی در روستای گرم بیت،احیا و مرمت بند سارهای پیر سهراب،تامین نهال از طریق ایجاد باغ گرمسیری در روستای عورکی ،ایجاد جایگاه شستشوی موز در روستای کهناکش را از جمله سایر طرح های جهاد کشاورزی عنوان کرد.
بامری هدف از ایجاد جایگاه بهداشتی دام را پیشگیری از بروز بیماریهای دامی در روستای عورکی عنوان کرد و افزود: این مرکز از محل بودجه استانی وبخش خصوصی در دهستان پیر سهراب روستای عورکی به بهره برداری خواهد رسید.
بامبری از اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر مستقیم و ۳۸۰ نفر به صورت موقت با افتتاح طرح ها فوق خبر داد و بیان کرد: با افتتاح طرح های فوق علاوه بر اشتغال زایی بیش از ۳۷ روستا و ۷ روستا از این خدمات بهره مند خواهند شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۷۲۳


ارسال