پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
فرماندار شهرستان خاش؛
۳۲ جوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش به خانه بخت رفتند
 
در راستای احیای امر ازدواج آسان تعداد 32 زوج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) خاش طی مراسمی به خانه بخت رفتند .
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از تفتان ما،محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش در این مراسم ، اظهار داشت : ازدواج یکی از سنت‌های بسیار مهم و حیاتی پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد (ص) است و آن حضرت پیروان خود و امت اسلامی را به این امر پسندیده سفارش فرموده است.
وی افزود : یکی از دغدغه های جامعه ، خانواده و حتی دولت تحقق امر خیر ازدواج است که به دلیل مشکلاتی از قبیل اشتغال و مسائل اقتصادی امروزه کمرنگ شده که با رواج ازدواج های آسان این مشکل برطرف خواهد شد .
وی گفت : آشنایی خانواده‌ها با راهکارهای ازدواج و تلاش برای تبیین الویت‌های ازدواج در بین جوانان می‌تواند ما را در ساخت جامعه موفق راهنمایی کند.
چاکرزهی تصریح کرد : آغاز زندگی مشترک این زوجین در چنین ایام با فضیلتی، قطع یقین برکت را در زندگی زوجین افزون می‌کند.
وی با بیان اینکه این مراسم با همت کمیته امداد و همکاری خیرین و نیکوکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) خاش برگزار شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این چنین آیین هایی بتوانیم ازدواج آسان، به هنگام و بموقع رانهادینه کنیم و خوشبختانه این امر در کمیته امداد نهادینه و مبدل به فرهنگ شده است.
نماینده عالی دولت در خاش افزود : پرداخت جهیزیه به زوج ‌های دم ‌بخت یکی از کارهای مهم کمیته امداد است که در این زمینه خدمات خوبی به مددجویان ارایه شده ولی در این راستا به کمک و مشارکت خیرین و نیکوکاران نیاز است.
وی گفت : کار کمیته امداد در ترویج سنت حسنه ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد مقدس در تشکیل خانواده و شروع زندگی مشترک گام موثری دررسیدن به یک جامعه متعالی اسلامی است.
فرماندار خاش با بیان اینکه خانواده رکن اساسی جامعه انسانی است، تصریح کرد : استحکام بخشیدن به این رکن اساسی جامعه از ضروریات همه انسان ها در رسیدن به کمال واقعی است.
منصور ایرندگانی مدیر کمیته امداد امام خمینی ( ره ) شهرستان خاش نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد، اظهار داشت : تعداد۵۸۸۱خانوارباجمعیتی قریب به ۱۵۶۴۰نفرازخدمات این نهاد در خاش بهره می شوند .
وی افزود : در سال گذشته ۱۲۸ نفر از جوانان تحت پوشش این نهاد با مبلغ ۲۵۶ میلیون تومان به همت کمیته امداد امام خمینی (‌ره ) به خانه بخت رفتند .
مدیر کمیته امداد امام خمینی ( ره ) شهرستان خاش بیان کرد : ازدواج اگر آگاهانه باشد، آینده‌ای موفق را در پی دارد و جوانان ما باید با آگاهی کامل از تمام شرایط ازدواج اقدام به این امر آسمانی و مهم کنند.
وی پرهیز از تجملات، مهریه‌های سنگین، شرایط سخت و غیرقابل اجرا را از مهمترین مواردی دانست که در فراهم آوردن زمینه ازدواج آسان ضروری است.
ایرندگانی با بیان اینکه کمیته امداد به زوجهای این نهاد علاوه بر جهیزیه وام های قرض الحسنه با اقساط بلند مدت نیز پرداخت می کند، افزود: برگزاری کلاسهای آموزش خانواده برای زوج های جوان و ارایه آموزش های دینی و احکام، مسایل فرهنگی و اجتماعی و مسایل بهداشت روانی و فردی و مهارتهای زندگی از دیگراقدامات این نهاد حمایتی در این حوزه است.
وی با بیان اینکه سنت‌های غلط رایج در ازدواج منجر به کاهش تمایل جوانان به این سنت حسنه شده است، خاطرنشان کرد: لازم است با فرهنگ سازی و نیز آگاهی بخشی توسط کارشناسان و حمایت والدین آمار ازدواج در جامعه افزایش پیدا کند .
 در این آئین که با حضور ۳۲ زوج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) خاش برگزار شد به هر زوج ۲۰ میلیون ریال به صورت نقدی پرداخت شد .

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۸۲۵


ارسال