چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۶
صبح فردا
تجمع مردمی برای احیاء دریاچه هامون برگزار می شود
 
مدیر کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان گفت: صبح فردا تجمعی مردمی برای حمایت از تالاب هامون با حضور دست اندرکاران برنامه تلویزیونی اصل پنجاه در محل کوه خواجه سیستان برگزار خواهد شد.
خسرو افسری در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست عصر هامون با اشاره به وضعیت تالاب هامون اظهار داشت: با توجه به «اصل پنجاه» قانون اساسی که در حمایت از محیط زیست می باشد ما از دست اندرکاران برنامه تلویزیونی «اصل پنجاه» که پنج شنبه شب ها از شبکه یک سیما پخش می شود خواستیم تا به منطقه سفر کرده و وضعیت کنونی هامون را برای مسئولین و مردم به تصویر بکشند.
وی با اشاره به 18 سال خشکسالی تالاب هامون افزود: از آنجایی که تالاب هامون ارتباط مستقیمی با زندگی مردم دارد مردم منطقه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
افسری ادامه داد: خوشبختانه امسال به دلیل بارش های زیادی که در منطقه افغانستان صورت گرفته بود باعث شد تا آب خوبی به سمت هامون جاری شود که ما تنها تلاش نمودیم تا با لای روبی و تجمیع آب جلوی هدر رفت آب را بگیریم.
مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان در پایان از همه مردم استان سیستان و بلوچستان خواست تا با حضور در این تجمع مطالبات و اعتراض خود را بازگو نمایند تا از این طریق و با کمک صدا و سیما مشکلات این مردم به گوش همگان رسیده شود.
به گزارش عصر هامون: این تجمع از ساعت 8 صبح مورخ 30 خرداد در محل کوه خواجه سیستان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۴۹۱۰


ارسال