چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
کارشناس بهداشت هوا شبکه بهداشت و درمان خاش؛
شهروندان توصیه‌های بهداشتی در مواقع آلودگی هوا را جدی بگیرند
 
کارشناس بهداشت هوا شبکه بهداشت و درمان خاش نسبت به شیوع بیماری های تنفسی و آلودگی هوا در روزهای آینده هشدار داد .
به گزارش سرویس سلامت عصر هامون به نقل از تفتان ما،محمد بوستانی ،کارشناس بهداشت هوا شبکه بهداشت و درمان خاش  با تاکید بر اینکه رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی در مواقع آلودگی هوا ضروری است، نسبت به افزایش شیوع بیماری‌های تنفسی و آسم و آلرژی به دنبال بروز پدیده گرد و غبار در سطح منطقه هشدار داد.
وی افزود : افراد جامعه و بویژه کودکان و افراد سالخورده و بیماران در هنگام بروز پدیده گرد و غبار از فعالیت در خارج از منزل دوری و در صورت ضرورت فعالیت در هوای آزاد، زمان آن را به حداقل ممکن کاهش دهند.
بوستانی به افرادی که دارای بیماری آسم یا نشانه‌هایی مانند کوتاهی تنفس، سرفه، خس‌خس کردن و درد قفسه سینه هستند، توصیه کرد، تا برنامه درمان خود را دنبال و در صورتی که نشانه‌ها و علایم برطرف نشد، با پزشک خود مشورت کنند.
وی با یادآوری سایر اثرات جانبی پدیده گرد و غبار تاکید کرد: برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی و آشامیدنی، استفاده از پوشش مناسب برای مواد غذایی آماده مصرف ضروری و لازم است مواد غذایی قبل از نگهداری در یخچال از ذرات گرد و غبار زدوده شوند.
کارشناس بهداشت هوا شبکه بهداشت و درمان خاش افزود : اگر افرادی الزاماً باید در هوای آزاد فعالیت کنند باید این فعالیت را به حداقل زمان ممکن کاهش داده و همین‌طور از ورزش‌های سنگین و صبحگاهی و فعالیت‌های فیزیکی اجتناب کنند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس هشدارهای وزارت بهداشت و توصیه‌های پلیس در زمان بروز پدیده گرد و غبار، میزان دید به سرعت کاهش می‌یابد، اگر هموطنان در چنین شرایطی در جاده هستند، آهسته‌تر رانندگی و در صورت لزوم با توجه کامل به علایم راهنمایی و رانندگی تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل خود را در نقطه امنی متوقف کنند.
 کارشناسان سازمان هواشناسی از تداوم و گسترش پدیده گرد و غبار تا اواسط هفته آینده نیز در سطح استان ، مخصوصا شهرهای شمالی و زاهدان و خاش خبر داده اند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۰۷۱


ارسال