يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
هیرمندی ها با قطعي آب به استقبال ماه رمضان ر فتند
نارضایتی هیرمندی ها از قطع مکرر آب/مدیر آبفا هیرمند: آب در شبکه وجود ندارد
 
طولاني شدن قطعی آب و قطع مکرر آن بدون اطلاع‌رساني قبلي و برنامه‌ريزي دقيق شهروندان هیرمندی را در روزهاي گرم تابستان با بحران‌هاي زيادي در امورات روزانه مواجه مي‌كند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از ندای هیرمند، سال‌ها است كه با شروع فصل تابستان و قوت گرفتن تابش خورشيد و حرارت و گرماي حاصل از آن مشكل كمبود آب و قطعي مكرر موجب نارضايتي شهروندان شده و مشكلات عديده‌اي براي آنها فراهم مي‌كند. طولاني شدن قطعی آب و قطع مکرر آن بدون اطلاع‌رساني قبلي و برنامه‌ريزي دقيق شهروندان هیرمندی را در روزهاي گرم تابستان و شروع ماه مبارک رمضان با بحران‌هاي زيادي در امورات روزانه مواجه کرده است.
اهالی شهرستان هیرمند مدتی است با قطع مکرر آب در این شهر مواجه هستند و از عدم پیگیری و بی‌توجهی مسئولان مربوطه در این زمینه به شدت انتقاده کرده و گلایه‌مندند.
‪‬ قطعی‌های مکرر آب آشامیدنی در شهرستان هیرمند به دلایل و به بهانه‌های مختلف از جمله افت ولتاژ برق و کوچک بودن شناور آب، سبب شده است تا مردم این منطقه اعلام نارضایتی نمایند و از مسئولان به‌ جد استمداد کرده تا هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکل مهم اقدام کنند .
در فصل تابستان و گرمای ۵۰ درجه‌ای مردم هیرمند به دفعات با ابراز گلایه‌ مندی از قطعی و نبود آب آشامیدنی و قطع چند روز آب از مسئولان تقاضای رسیدگی کرده‌اند.
در خصوص قطع آب در این شهرستان با برخی از اهالی این شهرستان به گفتگو پرداخته ایم:
نارضایتی مردم هیرمند از قطع مکرر آب
محمد محمودی یکی از اهالی شهرستان هیرمند در مورد قطعی و افت شدید آب چنین گفت: معضل قطعی آب در تابستان دیگر برای ما امری عادی شده به گونه ای که دیگر انگیزه ای برای اعتراض برای ما نمانده است.
این شهروند با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است و این ماه مصادف با گرمترین ماه سال است از مسئولین تقاضا دارد که به جد این مشکل را حل و فصل نمایند.
یکی دیگر از شهروندان این شهرستان با عصبانیت گفت: در روزهای منتهی به پایان هفته به دلیل تعطیلی و عدم شیفت شب سازمان آب و فاضلاب این قطعی گسترده تر می شود.
ابوالفضل حیدری با اشاره به گرمی طاقت فرسای هوا در این شهرستان گفت: آخر هفته این قطعی ها به گونه ایست که آب برای روشن کردن کولر های آبی که بماند حتی برای نوشیدن هم موجود نیست .
یکی دیگر از شهروندان عنوان کرد :با دلیل افت فشار آب بسیاری از خانوار ها تمایل به خرید موتور پمپ های آب کرده اند و با استفاده از این پمپ ها فشار آب برای خانوارهایی که توان خرید پمپ ندارند را بیش از پیش ضعیف تر شده و حتی در بسیاری از موارد قطعی کامل آب را برای این شهروندان در پی دارد.
یوسف محمودی با گالن های خالی آب در ددستش اضافه کرد که در چند ماهه اخیر با توجه به اینکه وضعیت آبی نسبت به سال های پیش بهتر است از مسئولین درخواست داریم با سرعت زیاد نسبت به این معضل عکس العمل نشان دهند و درصدد رفع آن برآیند.
مدیر آبفا هیرمند: آب در شبکه وجود ندارد
علیرضا خراسانی مدیر اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان هیرمند در خصوص گلایه تعداد زیادی از مشترکین از قطعی آب گفت: متاسفانه آب کافی در شبکه آبرسانی شهرستان هیرمند وجود ندارد و در این خصوص بارها وبارها پیگیری کردیم ولی جوابی به ما داده نشده است.
مدیر اداره آب وفاضلاب شهری دوستمحمد ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۳ نتوانستیم مخزن ذخیره آب شهرستان هیرمند را پر کنیم افزود: آب مورد نیاز شهرستان هیرمند توسط لوله از طریق زهک وتوسط اداره آب وفاضلاب روستایی تامین میشود که این لوله گنجایش شهرستان هیرمند را ندارد واین مشکل باید توسط این اداره و فرمانداری برطرف شود.
خراسانی با بیان اینکه در این ایام باید مردم در راستای مصرف آب صرفه جویی کنند، اذعان داشت: این شهر از هم اکنون تا فصل سرما دارای مشکل آب می شود ومردم با مشکلات کم آبی دست و پنجه نرم می کنند.
وی با اشاره بر اینکه راه حل اصلی حل مشکل کم آبی در شهرستان هیرمند افتتاح خط جدید انتقال آب است، تصریح کرد: هم اکنون ۱۷ کیلومتر از این خط انتقال آب انجام شده و ۱۸ کیلومتر دیگر آن در دست اقدام است.
این مقام مسئول ادامه داد: مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی این شهرستان قسمت فیزیکی آن تکمیل ولی حصار کشی و ایستگاه پمپاژ آن به علت نبود اعتبار کافی ناتمام مانده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۲۸۳


ارسال