چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ,15 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
تعطیلی بیمارستان راسک، تاوان نبود نیروی انسانی
 
معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: بهر‌ه‌برداری از بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان راسک در جنوب استان که بیش از یک سال و نیم از تاسیس آن می گذرد در گروی تامین و جذب نیروی انسانی است.
به گزارش سرویس سلامت عصر هامون، دکتر اسحق علی صابری در چهارمین جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به ریاست استاندار بیان داشت: این بیمارستان در حال حاضر به دلیل نداشتن مجوز جذب و استخدام نیرو تعطیل است.
صابری گفت: در راستای تجهیز این بیمارستان تعداد 4 واحد مسکن به منظور اسکان متخصصان احداث شده است و احداث 4 واحد دیگر نیز در دستور کار قرار دارد که به دلیل کمبود اعتبار در حال حاضر این طرح نیمه تمام باقی مانده است.
وی همچنین از تجهیز مرکز بهداشتی و درمانی 10 تختخوابی گلمورتی در جنوب استان خبر داد و گفت: این پروژه در حال حاضر با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله رنگ آمیزی قرار دارد.
وی ادامه داد: این مرکز بهداشتی و درمانی با زیر بنای یک هزار و 400 متر تا پایان شهریور امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
صابری همچنین از اتمام عملیات ساختمانی در بیمارستان جدید نیکشهر خبر داد و افزود: از محل اعتبارات دانشگاه نسبت به خریداری دستگاه های اکسیژن ساز، انتقال خط برق مجزا و ژنراتور برق اضطراری اقدام شده است
وی اظهار داشت: از آنجا که تعداد 12 متخصص باید به صورت شبانه روزی در این بیمارستان حضور داشته باشند لذا احداث و ساخت مسکن متخصصان در این بیمارستان ضرورت دارد و باید در دستور کار قرار گیرد.
صابری بیان داشت: مرکز بهداشتی و درمانی مهرستان نیز بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی همچنین در خصوص روند احداث بیمارستان میرجاوه نیز گفت: پروژه اجرایی احداث بیمارستان میرجاوه در مرحله فسخ پیمان است و به زودی کار واگذاری این پروژه به پیمانکار جدید انجام و عملیات احداث آن از سر گرفته خواهد شد.
صابری از احداث 6 واحد مسکونی متخصصان در چابهار و 3 واحد در شهرستان خاش از جمله پروژه های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی یاد کرد.
در این نشست علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مجوز استخدام تعداد 600 نفر به صورت ویژه از طرف دولت دیده و صادر شده است افزود: مشکل جذب نیرو به منظور راه اندازی این بیمارستان و سایر واحد های بهداشتی و درمانی در استان به زودی رفع می شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۳۰۴


ارسال