پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,22 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
معاونت استاندار و فرماندار ویژه زابل ؛
رویکرد امروز جامعه سیستان به زنان مثبت است
 
معاونت استاندار و فرماندار ویژه زابل گفت:امروزه رویکرد جامعه سیستان به زنان مثبت است چرا که حساسیت خانمها نسبت به مسائل باعث بهتر انجام شدن کار ها گردیده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: در نشست بررسی مسائل و مشکلات بانوان سیستان که در فرمانداری زابل با حضور دکتر حلیمه عالی نماینده مردم سیستان و علی اصغر جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استاندار و هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل و نمایندگان بانوان از ادارات و تشکل های غیر دولتی حضور داشتند که در سالن اجتماعات فرمانداری زابل برگزار شد.
حلیمه عالی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان مشکلات بانوان در حوزه سیستان پرداختند و متذکر شدند با توجه به اینکه درخواست های متعددی از مسولین در زمینه ی مشکلات بانوان در سیستان داشته ام ولی تاکنون هیچ عنایتی در این مورد صورت نگرفته است.
وی از اینکه در دولت تدبیر و امید بستر مناسبی برای حضور زنان در عرصه های کلیدی فراهم شده و بانوان فعال هستند تشکر کرد.
در این جلسه، نمایندگان بانوان به بیان دیدگاه ها و مشکلات در حوزه ی خود پرداختند و همه خواستار استفاده از خرد جمعی در مشارکت های فرهنگی و مسائل بانوان شدند.
با توجه به اینکه۶۰%فارغ التحصیلان از بانوان هستند و تنها در حوزه اقتصادی فقط ۵درصد بانوان حضور دارند دادن مجوز های استخدامی به بانوان، درست کردن بازارچه های محلی و تعاونی های صنایع دستی ، حمایت از کارگاه های اشتغال زایی ،برطرف شدن کمبود امکانات و سالن های اختصاصی ورزشی ،ایجاد پارک برای زنان و کودکان ،حمایت از تشکل های غیر دولتی، سوق دادن سرمایه گذار به این مناطق ،نامگذاری چند خیابان به نام زنان شهیده از صدر اسلام تاکنون را شدند و خواسته ی مشترک همه بانوان، ایجاد اشتغال برای زنان بود.
هوشنگ ناظری گفت: امروزه زنان در سیستان مطرح هستند و با رویکرد استاندار محترم این بدعت نامیمون شکسته شد و این نشان می دهد که زنان توانمندیهای خود را به مرحله حضور گذاشته اند.
وی بیان کرد: نماینده زن برای اولین بار در سیستان و در شورای های اسلامی شهر و روستا از وجود بانوان استفاده می شود، امروزه رویکرد جامعه سیستان به زنان مثبت است چرا که حساسیت خانمها نسبت به مسائل باعث بهتر انجام شدن کار ها گردیده است.
جمشید نژادمعاون سیاسی اجتماعی استاندار گفت: در هیچ جای کتاب آسمانی تفاوتی برای مردان و زنان وجود ندارد و هیچ یک را برتر بر دیگری نمی داند.
وی به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در حمایت از زنان و نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی متذکر شدند.
ناظری در جمع بندی پایان این جلسه عنوان کرد: خواسته ی همه مشترک است و آن هم ایجاد اشتغال است، در بحث اشتغال کارهای زیادی صورت گرفته که در اینده نزدیک به ثمر خواهد نشست.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۴۲۷


ارسال