دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۲
جدیدترین اقدام داعش؛ نصب تصویر ده متری صدام
 
رویکرد امریکا در حفاظت از بعثی ها و سازماندهی آنها در تشکیلات داعش نتیجه داد و سرانجام، با پهن شدن سایه سیاه آنها بر مناطق سقوط کرده عراق، تصاویر صدام معدوم از زباله دانی ها به در و دیوار شهر بازگردانده شد.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، تروریست های داعش، علاوه بر نصب پرچم های سیاه خود در مناطق سقوط کرده عراق و سوریه، دیروز تصاویر بزرگ صدام، دیکتاتور معدوم عراق را در شهرک های حومه تکریت نصب کردند.

نصب تصویر صدام روی ساختمان داعش

اعضای شورای فرماندهی داعش، افسران سابق گارد ریاست جمهوری صدام هستند که دولت امریکا از آنها در برابر خانواده ها و بازماندگان قربانیان جنایات بعضی ها حفاظت کرد و با سازماندهی آنها در تشکیلات داعش، اهرم فشاری علیه دولت عراق ایجاد کرد.

مردم و دولت عراق اطمینان داشتند که بعثی ها کودتا خواهند کرد و کمیته ای برای شناسایی و محاکمه آنها تشکیل شد، اما جو بایدن معاون رئیس جمهور امریکا و زلمای خلیل زاد، سفیر امریکا در عراق به شدت با این قانون مخالفت کرده و با مجبور ساختن پارلمان به لغو آن، بعثی ها را حفظ کردند.

امریکا همانگونه که در افغانستان تلاش می کرد زمینه بازگشت طالبان میانه رو به صحنه سیاسی را فراهم کند، درعراق نیز طرح بخشش بعثی ها و برگشت آنها به مناصب دولتی و سیاسی را مطرح کرد و پس از آن ،‌ تماس وملاقات دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا با بعثی ها در برخی کشورهای عربی آشکار شد و مقامهای آمریکا آشکارا از ضرورت بازگشت بعثی ها به ساختار اساسی عراق سخن گفتند.


سیا می دانست که با استفاده از این مزدوران باتجربه و بی رحم، سلاح جدیدی برای پیشبرد اهداف خود در منطقه بوجود خواهد آورد.

حامیان داعش

داعش با حمله به موصل و مناطق مختلف عراق، مشکل باقی ماندن ارتش امریکا در افغانستان را حل کرد و در عراق نیز، بهانه برای دخالت امریکا، تا حد وتو کردن انتخابات و برکناری دولت و مجلس قانونی فراهم شد.

در سایه هیاهوی داعش در عراق و سوریه، رژیم صهیونیستی نیز به غزه حمله کرده و ارتش اوکراین نیز، بدون سرو صدا، سرکوب شدید مردم شهرهای شرقی را آغاز کرده است.

امریکا تا قبل از هیاهوی تهاجم داعش در عراق، در تمام این موضوعات با مشکل جدی روبرو بود.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۴۵۳
مرجع : شبکه خبر


ارسال