جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ,28 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان،
۲ زندانی جرائم غیر عمد در خاش به آغوش گرم خانواده خود باز می گردند
 
مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان گفت :‌ دو فرد زندانی جرائم غیرعمد با مجموع بدهی 160 میلیون تومان در شهرستان خاش در حبس هستند که باتلاش خیران و همکاری ستاد دیه تا آخر ماه مبارک رمضان آزاد و به آغوش گرم خانواده شان باز می گردند.
به گزارش سرويس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما ، حسین ثوری در مراسم جشن گلریزان خاش ، اظهار داشت : زندان جای افراد بذهکار است نه بدهکار و به همین سبب مددکاران ستاد دیه با شناسایی زندانیان غیر عمد و غیر کلاهبردار برای آزادی این زندانیان تلاش می کنند .
وی در ادامه تاکید کرد : علماء و ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه و سخنرانی های خود از مردم بخواهند ضمن رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی ، در امر ازدواج مهریه های سنگین برای فرزندان خود در نظر نگیرند تا جوانان دچار مشکلات نشوند و به زندان نروند .
ثوری رسالت ستاد دیه را حول دو محور درمان و پیشگیری دانست و تصریح کرد : در زمینه درمان ، تامین منابع مالی و در بحث پیشگیری ، فرهنگ سازی ، اطلاع رسانی و آموزش خانواده ها را مد نظر داریم .
وی در خصوص شرایط اعطاء تسهیلات نیز چنین بیان داشت : فاکتورهای زیادی برای دریافت کمک ها وجود دارد که در این میان دو اصل آبرومندی و نیازمندی افراد بسیار حائز اهمیت است و افراد آبرومندی که فاقد هرگونه سابقه کیفری باشند در اولویت ستاد دیه قرار دارند .
مدیرعامل ستاد دیه استان گفت : تعداد زندانیان غیرعمد در استان ۱۱۳ نفر با مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال جریمه می باشد که با پرداخت مبلغ بیست و هفت میلیارد ریال توسط ستاد دیه و اخذ رضایت شاکیان و کمک خیران آزاد می شوند.
وی خاطرنشان کرد : هفت نفر از زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان خاش که دارای ۲۵۳ میلیون تومان بدهی بودند از ماه مبارک رمضان سال گذشته تاکنون با تلاش خیران، رضایت شکات و همکاری ستاد دیه و پرداخت ۱۴۴ میلیون تومان از سوی این ستاد آزاد شده اند.
وی افزود : دو فرد زندانی جرائم غیرعمد با مجموع بدهی ۱۶۰ میلیون تومان در شهرستان خاش در حبس هستند که باتلاش خیران و همکاری ستاد دیه تا آخر ماه مبارک رمضان آزاد و به آغوش گرم خانواده شان باز می گردند.
محمد اکبر چاکرزهی فرماندار خاش نیز در ادامه این مراسم ، با اشاره به اینکه همه هدف ما این است که در ستاد دیه از کمک های دولت و دیگر سازمانها کمترین استفاده را بکنیم ، گفت : این ستاد مردمی است و باید صرفاً با کمک های مردمی اداره شود .
وی افزود :‌ برای اینکه بتوانیم جمعیت زندانیان غیرعمدی را که در زندان بسر می‌برند و توان پرداخت دیه خود را جهت رهایی از زندان ندارند، کاهش دهیم نیازمند فرهنگ‌سازی در زمان قبل ازازدواج و ایجاد بستری مناسب برای انجام بیمه خودرو و رانندگی بعد از دریافت گواهینامه داریم.
چاکرزهی گفت : خیران و نیکوکاران شهرستان خاش باشرکت در جشن گلریزان ۶۰۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در این شهرستان اهدا کردند و یک میلیارد ریال دیگر نیز که جهت آزادی این زندانیان نیاز است ، توسط ستاد دیه استان تامین می شود .
محمدباقر کیانی رئیس دادگستری شهرستان خاش نیز در ادامه بیان داشت : حضور افراد با جرایم غیرعمد در زندان و قرار گرفتن در جمع افراد خلافکار تبعات بدی برای این افراد در جامعه بدنبال دارد که در همین راستا کمک خیران می تواند گره گشای مشکلات این قبیل افراد باشد.
مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش هم با قدردانی از تلاشهای مسوولان و خیران برای کمک به افراد نیازمند ، اظهار داشت : بطور حتم همین کمک ها به محرومان و نیازمندان ذخیره ای مطمئن و ماندگار برای آخرت افراد خیرخواه است.
حجت الاسلام محمود قاسمی امام جمعه موقت خاش نیز با اشاره به آیات و روایات در خصوص آزادی زندانیان از حبس ، گفت : استفاده از سیره ائمه معصومین و دستورات دینی در زندگی و همچنین احیای امر به معروف و نهی از منکر راهی برای دوری از هر گونه مشکل اجتماعی معرفی شده است و در بیشتر موارد پرداختن به این مهم راهگشای معضلات جامعه خواهدبود.
انتهاي پيام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۵۴۱


ارسال