پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
یک پایگاه خبری عراقی از اعزام چند واحد پیاده نظام عربستان سعودی به مرزهای مشترک با این کشور خبر داد.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، پایگاه خبری "وای نیوز" عراق روز چهارشنبه گزارش داد: نیروهای عربستان سعودی چند واحد نظامی این کشور را در مرزهای عراق مستقر کرده‌اند و به نظر می‌رسد که این واحدهای نظامی در حالت آماده باشی قرار دارند که ریاض در هفته گذشته اعلام کرد.
 
این پایگاه خبری همچنین از به دست آوردن سندی که در آن "عبدالله بن عبدالعزیز بن مساعد" امیر منطقه شمالی عربستان سعودی صادر کرده، پرده برداشت و نوشت این بیانیه شماری از مسئولان منطقه شمالی را به اقدام برای گسیل نیروهای نظامی به بخش "رفحاء و عرعر" در مناطق مرزی با عراق واداشته است.
 
در ادامه این گزارش آمده است: گردان گسیل داشته شده عربستان به مرزهای عراق دو گروه بوده و بالگردهای نیروی زمینی این کشور آنها را همراهی می‌کند.
 
در همین حال یک مقام سعودی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد: تمامی نیروهای امنیتی عربستان در حالت آماده باش کوتاه مدت قرار گرفته‌اند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه عربستان سعودی با عراق از طریق مرزهای طولانی مرتبط است و ریاض از این موضوع که داعش به مرزهای مشترک اردن و عراق نزدیک است، افزود: دولت و مردم عربستان می‌دانند که داعش در صدد حمله به عربستان سعودی است.
 
این مقام سعودی با بیان اینکه عراق و داعش منشا نگرانی اصلی نیستند، اضافه کرد: نگرانی دیگری در مورد همکاری عناصر داعش و القاعده در شبه جزیره عربستان وجود دارد.
 
وی همچنین از اعطای هرگونه جزئیاتی در مورد بازداشت عناصر القاعده در شبه جزیره عربستان که قصد نفوذ به این کشور از طریق یمن را داشتند، سر باز زد.
 
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۵۵۵


ارسال