دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۵
با تداوم وزش باد/
طوفان آرامش ساکنان سیستان را بر هم زد
 
وزش باد شدید و افزایش غلظت گرد و غبار در هوا از روز گذشته تا کنون آرامش زندگی بسیاری از مردم نواحی شمال استان و منطقه سیستان را بر هم زده است.
به گزارش سرویس هواشناسی عصر هامون ، طوفان توام با گرد و خاک علاوه‌بر اخلال در تردد مردم در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان موجب انسداد برخی از راه‌های روستایی در حوزه شهرستان هیرمند شد.
توفان موجب شد تا غلظت ریزگردها صبح امروز در شهرستان هیرمند به میزان 3 هزار و 500 میکروگرم بر متر معکب و 20 برابر حد نرمال برسد و شعاع دید را تا کمتر از 100 متر در این شهرستان کاهش دهد.
حرکت شن‌های روان در منطقه سیستان که از روز گذشته موجب اخلال و انسداد برخی از راه‌های روستایی منطقه از جمله شهرستان هیرمند شده بود صبح امروز با تلاش راهداران بازگشایی شد اما به گفته کارشناس پیش بینی سازمان هواشناسی استان این وضعیت در طی 24 ساعت آینده تشدید و تداوم خواهد داشت.
مصدق گودرزی‌فر  بیان داشت: بر اساس نقشه‌ای همدیدی و آینده نگری در نواحی شمالی استان و در منطقه سیستان باد شدید و گرد و خاک همچنان تا 24 ساعت آینده تداوم داشته و تشدید خواهد شد.
وی ابراز داشت: نواحی مرکزی و نوار شرقی استان و شهر های زاهدان و نصرت اباد نیز متاثر از این پدیده غبار آلود و با گرد و خاک همراه است.
وی با بیان اینکه از امروز در نیمه شمالی استان کاهش نسبی و تدریجی دما انتظار می‌رود بیان داشت: نواحی جنوب و جنوب شرقی استان نیز در بعدازظهرها با رشد ابر در برخی مناطق شاهد رگبار های پراکنده، رعد و برق و تند باد موقتی خواهند بود.
وی دریای عمان را نیز مواج و در بعداظهر ها همراه با وزش باد پیش بینی کرد افزود: حداکثر ارتفاع امواج در سواحل جنوبی به 150 سانتی متر می رسد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۵۵۶


ارسال