دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ,24 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۸
در همایش بررسی بحران های اخیر جهان اسلام مطرح شد؛
آیت الله سلیمانی:ظهور داعش ناشی از پیروی افکار متحجرانه و دوری از عقل است
 
علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در همایش بررسی بحران های اخیر جهان اسلام بر هوشیاری و بصیرت افزایی مقابل توطئه های تفرقه انگیز استکبار جهانی و رژیم اسرائیل علیه ملت های مسلمان تاکید کردند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به شرایط موجود در کشورهای اسلامی منطقه از علمای بلاد اسلامی به عنوان مرزبانان دینی و اخلاقی جامعه یاد کرد.
آیت الله سلیمانی پیدایش برخی گروههای تروریستی و وحشی چون داعش را ناشی از دوری عقل و پیروی از افکار متحجرانه خواند و گفت: گروه تروریستی داعش که در پوشش اسلام و دین، دست به جنایت و آدم کُشی می زند، نمونه ای از این گروهای ضد دین است.
وی ابراز امیدواری کرد : این نشست ها منشاء بصیرت و آگاهی علما و مردم به وضع فعلی جهان اسلام شود.
همچنین در این همایش پورسعید یکی از استادان دانشگاه و کارشناس مسائل استراتژیک هم با اشاره به حوادث و فعالیت گروههای مختلف تروریستی مورد حمایت استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی اسرائیل در کشورهای منطقه، رسالت علما را در آگاه سازی مردم خصوصا جوانان به این توطئه ها مهم خواند.
وی گفت: هدف از بوجود آمدن این گروهها به نام اسلام از جمله گروه داعش، ضربه زدن به چهره اسلام و اقتدار کشورهای اسلامی و تامین امنیت رژیم اسرائیل است.
مولوی کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در این همایش گفت: دین اسلام، دین رحمت و رافت است و مردم را بدور از هر نوع درگیری و خشونت، به برادری و اخوت اسلامی دعوت می کند.
وی اقدامات گروهک تروریستی داعش در عراق را هتک حرمت به مقدسات اسلامی دانست و گفت: این فعالیت های ضد دینی و ضد انسانی با پشتیبانی و حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا برای درگیری و اختلاف میان امت اسلامی در کشورهای سوریه و عراق دنبال می شود.
گزارش تصویری این همایش را می توانید اینجا ببنید.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۵۷۴


ارسال