سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
عضو کمیسیون عمران مجلس:
افزایش قیمت مسکن مهر منطقی نیست/مسکن اجتماعی در حد یک ایده خام است
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قیمت ساخت و ساز اولیه مسکن مهر که در قرار داد بسته شده؛ به هیچ وجه نباید افزایش پیدا کند.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از دانا، علیرضا خسروی با اشاره به رایزنی های دولت درجهت کاهش قیمت مسکن مهر اظهار داشت: در حال حاضر می توان گفت با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و گران شدن قیمت کار، کارگر، قیمت مصالح و..، کاهش قیمت مسکن مهر غیرممکن است.
وی عنوان کرد: کاهش بهای مسکن به دلایلی از جمله کاهش تقاضا در این بازار برمی گردد، چراکه هر نوع تغییر و تحول در نرخ مسکن به شرایط عرضه و تقاضا بستگی دارد
خسروی با تاکید بر عمده افزایش قیمت مسکن مهر، یادآور شد: عمده افزایش قیمت در مسکن مهر در بخش زیر ساختها از جمله آسفالت محوطه، سیستم فاضلاب است.
وی همچنین علت فروش مسکن مهر را ناتوانی در باز پرداخت تسهیلات دانست و بیان کرد: به همین علت فروش مسکن مهر را آزاد کردند تا این منازل به کسانی برسد که توانایی باز پرداخت تسهیلات را داشته باشند و فارغ از اینکه سرنوشت این کار به کجا می انجامد به دنبال این هستند تا دل مشغولی ها را از خود دور کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که برخی از متقاضیان مسکن مهر اعلام می‌ کنند که علیرغم داشتن پیش قرارداد، هنوز نمی ‌دانند که مجددا چه مبلغی اضافه ‌تر باید پرداخت کنند، گفت: پس از اینکه دستور‌العمل سوم افزایش قیمت مسکن مهر ابلاغ شد به هر حال مشخص شد که متقاضیان چه مبلغی را قبلا پرداخت کرده‌اند و چه مبلغی را مجددا باید پرداخت کند.
خسروی در ادامه افزود: قیمت ساخت و ساز اولیه که در قرار داد بسته شده؛ به هیچ وجه نباید افزایش پیدا کند زیرا این کار اصلا منطقی نیست با توجه به این که خود آنها نیز در سرعت عمل کم کاری داشتند؛ ناگفته نماند که در این زمینه دولت نیز کوتاهی هایی داشته است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: طرحی که وزیر راه‌ و شهرسازی در خصوص مسکن اجتماعی در حال پیگیری آن است، می‌تواند در کاهش قیمت مسکن مفید باشد اما برنامه دولت در این زمینه در حد یک ایده خام است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۶۰۱


ارسال