دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ ,27 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی:
خط 230 کیلو ولت برق در اسپکه تا پایان ماه جاری افتتاح می‎‎شود
 
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی از افتتاح خط 230 کیلو ولت برق در اسپکه تا پایان تیرماه جاری خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این خط، 18 میلیارد تومان هزینه شده است.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون، محمدسعید اربابی با اشاره به افتتاح خط 230 کیلو ولت برق در اسپکه تا پایان تیرماه جاری اظهار داشت: با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا شهرهای فنوج، آشار، بزمان و اسپکه با مشکل افت شدید برق مواجه هستند.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به وجود دو نیروگاه بخار و سیکل ترکیبی در شهرستان ایرانشهر مشکل تولید و توزیع برق نداریم بلکه مشکل فوق توزیع داریم.
این مسئول ادامه داد: باید پست‌های 63 کیلو ولت و 230 کیلو ولت در مناطقی مانند اسپکه، بزمان و آشار ایجاد شود که با پیگیری‌های انجام شده یک پست 230 کیلو ولت به سمت آشار و از آشار به سمت سراوان و زاهدان در حال انجام است و هم‎اکنون بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت: یک خط دیگر نیز از سمت نیروگاه بخار به سمت بزمان در حال راه‌اندازی است که 320 میلیارد ریال هزینه در بر دارد.
اربابی از راه‌اندازی و افتتاح خط 230 کیلو ولت برق در اسپکه تا پایان تیرماه جاری خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این خط، 18 میلیارد تومان هزینه شده است.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با افتتاح این پست برق، مشکل افت برق شهرهای فنوج، اسپکه و لاشار برطرف می‌شود.
این مسئول افزود: از سال گذشته بر اساس مصوبه هیئت دولت، تعرفه شهرستان‌های دلگان، سرباز و ایرانشهر مشابه مناطق گرمسیری اعمال می‌شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۶۴۸
مرجع : فارس


ارسال
همكار شهيد جواد نوروزي
۱۳۹۳/۰۴/۱۴ ۱۷:۳۱
باسلام. ممنونم از پيگيري هاي جناب اقاي اربابي بابت وضعيت برق اين شهرستانها.اين تعرفه مناطق گرمسيري فقط در تابستان براي شهرستان سرباز لحاظ مي گردد ودر زمستان به روال اول بر مي گردد.