جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
سالن ورزشی بانوان هیرمند در حصار کمبود اعتبار
 
هیرمند با وجود بهره مندي از ظرفيت‌های بسیار در امر ورزش و تربیت بدنی بانوان نتوانسته به جايگاه واقعي خود در ورزش دست پيدا یابد و 3 سال است که در حصار کمبود اعتبارات قرار گرفته است.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون به نقل از ندای هیرمند، نقش ورزش بانوان در سلامتی جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست و صحبت کردن در خصوص آن تکرار مکررات است.
امروزه زنان و جامعه به این مسئله کاملاً واقفند و شاید بتوان از رشد چند درصدی حضور زنان در ورزش صحبت کرد، اما نکته قابل تامل اینجاست که شرایط جامعه و شهرهای ما برای ورزش کردن زنان چگونه است؟ آیا امکانات موجود در شهرها و بخصوص شهرستان ها پاسخگوی نیاز زنان که نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند، است؟
در سال۱۳۹۲ قرار بود سالن ورزشی مختص بانوان در هیرمند افتتاح و بانوان هیرمند به آرزوی دیرینه خود دست یابند ولی این اتفاق عملی نشد، آن طور که از شواهد ماجرا پیداست این بانوان ورزشکار باید کماکان منتظر بماند و به آینده امیدوار باشند.
بیش از یک سال از تاریخ تعیین شده برای افتتاح اولین سالن ورزشی ویژه بانوان در شهرستان هیرمند می گذرد و این پروژه با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره رها شده است.
در سال ۱۳۹۰ که کلنگ این پروژه در این شهرستان بر زمین زده شد، موجی از خوشحالی را در بین بانوان این شهرستان به وجود آورد و طبق برنامه ریزی قرار بود این طرح در ابتدای سال ۱۳۹۲ به بهره برداری برسد اما این خوشحالی زیاد پایدار نبود و اما این پروژه مانند تمامی پروژ های راکد کشور و استان بدلیل کمبود بودجه نیمه تمام رها شده است و معلوم نیست چه زمانی بانوان هیرمند می توانند از این سالن استفاده کنند.
به ورزش بانوان کم لطفی شده است
فاطمه صیادی یکی از بانوان شهرستان هیرمند در خصوص تعطیلی پروژه سالن ورزشی گفت: در این منطقه هیچ فردی به فکر ورزش بانوان نیست و نمی دانیم اعتراض خود را به که بگوییم.
وی همچنین از مشکلاتی که از عدم تحرک برای بانوان به وجود می آید نیز به نکاتی اشاره کرد و گفت:ورزش باعث نشاط و شادابی انسان می شود.
یکی دیگر از بانوان این خطه به گلایه از مسئولین پرداخت و گفت:مسئولین باید بدانند که همان قدر که مردها نیاز به ورزش دارند بانوان نیز نیازمند آن هستند و این تبعیض به هیچ وجه قابل قبول نیست. ورزش ضامن سلامتی انسان است و عدم ورزش کردن بیماری های زیادی را به دنبال دارد پس مسئولین به خود بیایند و این طرح را به پایان برسانند و مطمئن باشند که تاثیرات آن در جامعه به شکل ملموسی خود را نشان خواهد داد.
بانوی ورزشکار هیرمندی گفت: به امید روزی که این سالن افتتاح شود و بانوان این منطقه نیز همانند خیلی از مناطق کشور بتوانند ورزش کنند و در این مسیر قهرمانانی را نیز به کشور معرفی کنند.
اتمام پروژه سالن ورزشی بانوان هیرمند، بودجه یک میلیاردی می خواهد
یعقوب یادی مقدم سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان هیرمند گفت: سالن ورزشی بانوان شهر دوست محمد در سال ۹۰ کلنگ احداث آن زده شد و قرار بود در سال ۹۲ آماده بهره برداری شود.
یادی مقدم افزود: هزینه کل این پروژه ۴میلیارد ریال برآورد شده بود و در حال حاضر با کسری معادل ۱ میلیارد ریال مواجه است تا این طرح به انجام برسد.
وی در پایان افزود: این طرح بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند یاری مسئولین است تا تکمیل و در اختیار بانوان شهرستان قرار گیرد.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۸۰۷


ارسال