سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
تداوم افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در مهرستان
 
نرخ کرایه به ازای هر مسافر در مسیر مهرستان به ایرانشهر که قبلا ۱۰ هزار تومان بوده است اکنون رانندگان تاکسی‌ها و خودروهای مسافرکش به بهانه بالا رفتن قیمت بنزین، کرایه هر نفر مسافر در این مسیر را به ۱۵ هزار تومان افزایش داده‌اند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، با توجه به گزارش انعکاس شده افزایش خود سرانه نرخ کرایه تاکسی‌ها، تاکنون هیچ اقدام مثبتی در این زمینه صورت نپذیرفته است و همچنان مردم این منطقه با این مشکل مواجه هستند.
نرخ کرایه به ازای هر مسافر در مسیر مهرستان به ایرانشهر که قبلا 10 هزار تومان بوده است اکنون رانندگان تاکسی‌ها و خودروهای مسافرکش به بهانه بالا رفتن قیمت بنزین، کرایه هر نفر مسافر در این مسیر را به 15 هزار تومان افزایش داده‌اند به طوری که شاهد 50 درصدی افزایش قیمت کرایه‌ها در این مسیر هستیم.
همچنین نرخ کرایه در محور مهرستان به سراوان به ازای هر مسافر قبلا 7 هزار تومان بوده است که در حال حاضر به 12 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
با توجه به اعلام دولت که هر گونه بالا رفتن نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری و برون شهری در زمان شروع فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خلاف است و در حالی که شهرداری و شورای شهر هم با نصب تابلو و مشخص کردن نرخ تاکسی‌ها را اعلام کرده‌اند، اما این قانون در مهرستان به دلیل ضعف شدید نظارت دستگاه‌های متولی بر تاکسی‌ها و خودروهای مسافرکش نادیده گرفته شده است.
از طرفی ضرر این ضعف عدم نظارت، متوجه مردم مهرستان است و با توجه به اینکه بیشتر مردم مهرستان کشاورز و یا دامدار هستند و از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند در نتیجه متحمل فشار زیادی از این ناحیه می‌شوند.
چنانچه یک خانواده چهار نفری به شهرستان ایرانشهر مسافرت کند، کرایه رفت و برگشتشان 120 هزار تومان می‌شود که هزینه واقعا سنگینی است.
مسئولان ذی‌ربط و متولی این کار باید نظارت دقیقی بر تاکسی‌ها و خودروهای مسافرکش داشته باشند تا شاهد افزایش خودسرانه کرایه‌ها نباشیم.
بعضی از تاکسی‌ها از کنترل ضعیف پلیس راه در محور مهرستان به ایرانشهر سوء استفاده کرده و به‌جای چهار نفر، 7 تا 8 نفر مسافر سوار می‌کنند و این امر سبب نارضایتی آنها شده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۸۵۷
مرجع : تسنیم


ارسال