جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۲
اولین غیبت یک رییس جمهور در نماز عید فطر پس از 51 سال
 
"عبدالعزیز بوتفلیقه" رئیس جمهور الجزایر برای نخستین بار طی 51 سال گذشته، نتوانست در نماز عید فطر شرکت کند.
به گزارش عصرهامون، "بوتفلیقه" که برای درمان به فرانسه رفته بود، در شانزدهم ژوئیه پس از هشتاد روز درمان به الجزایر بازگشت.
بوتفلیقه که در حال حاضر ۷۶ سال سن دارد، از ۱۹۹۹ عهده دار ریاست جمهوری الجزایر است و در همه این سال ها در نماز عید فطر شرکت داشته است، اما پس از بازگشت از فرانسه تاکنون، مردم این کشور او را فقط یک بار بر صندلی چرخدار دیده اند در حالی که مسئولان بلندپایه اطراف او حضور داشتند.
نماز عید فطر امسال در مسجد جامع با حضور "عبدالمالک سلال" نخست وزیر الجزایر و "عبد القادر بن صالح" رئیس مجلس سنا و "محمد العربی ولد خلیفه" رئیس مجلس نمایندگان برگزار شد.
در نماز عید فطر امسال مانند سال های گذشته مسئولان سیاسی الجزایر و دیپلمات های کشورهای اسلامی مقیم این کشور حضور داشتند.
بوتفلیقه در ۲۷ آوریل سال جاری میلادی به بیمارستان نظامی "وال دوگراس" در پاریس منتقل شد و از آن جا به بیمارستان "لیزانوالید" انتقال یافت. در ۱۱ ژوئن، دو پزشک همراه رئیس جمهور الجزایر به نام های "محسن صحرانی" و "مرزاق مترف" با صدور بیانیه ای، تاکید کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه در تاریخ ۲۷ آوریل دچار سکته مغزی شده است اما معاینه های اولیه در بیمارستان نظامی "عین النعجه" در الجزایر ثابت کرد که سکته مزبور موقتی بوده و بر علائم حیاتی او تاثیر نگذاشته است.

انتهای پیام/9507
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۵۸۹
مرجع : العالم


ارسال