سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۱
در زاهدان برگزار شد؛
گردهمایی سران و ریش سفیدان سیستان و بلوچستان با حضور 100 طایفه
 
مسئول قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: همه ساله مقارن با ماه مبارک رمضان گردهمایی با حضور طوایف استان جهت بررسی مسائل جهان اسلام برگزار می شود.
گردهمایی سالانه سران طوایف و قبایل سیستان و بلوچستان عصر روز چهارشنبه(18تیر) با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سیستان و بلوچستان و بزرگان و ریش سفیدان قبایل در محل دفتر نهاد رهبری در امور اهل سنت در زاهدان برگزار شد.

حسین قاسمی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی عصر هامون با اشاره به نشست سالانه معتمدین، ریش سفیدان، سران طوایف و قبایل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همه ساله مقارن با ماه مبارک رمضان گردهمایی با حضور طوایف جهت ارائه توجیه‌های سیاسی و امنیتی و بررسی مسائل جهان اسلام  برگزار می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات منطقه و علی الخصوص کشور عراق محور گردهمایی امسال  پیرامون مسائل وحدت و گسترش هرچه بیشتر زمینه‌های آن در سطح جامعه و همچنین اتفاقات اخیر جهان اسلام و خطراتی که کشورهای اسلامی را تهدید می‌کند، برگزار شد.

مسئول قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: در این همایش بیش از 200 نفر از عناصر شناخته شده از بزرگان سه حوزه جامع سیستان، زاهدان و خاش و همچنین بالغ بر 100 طایفه مطرح در استان حضور داشتند.

قاسمی در پایان بیان داشت: همایش بزرگ سالانه سران، معتمدان و ریش‌سفیدان صرفنظر از توجیهات سیاسی و امنیتی، تعامل دوسویه بین بزرگان قبائل و طوایف و مجموعه‌های حاکمیت و نظام برقرار و موقعیت مناسبی است که هر یک بزرگان قبایل خواسته‌های خود را به مسئولان انتقال داده و تبادل نظر می‌کنند.

انتهای پیام/7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۰۳۶


ارسال
شیخی
۱۳۹۳/۰۴/۱۹ ۰۹:۲۵
جالب بود گزارش تصویری اگه ازش بزنید ممنون میشم