جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد مسئله هسته ای تنها مسئله آمریکا با ایران نیست.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، توئیتر وزارت امور خارجه آمریکا نوشت، "جنیفر ساکی"، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود گفت، همانطورکه قبلاگفته ایم، مسلماً حل وفصل مسأله اتمی و ممانعت ازدستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تنها مسأله ما با ایران نیست.

وی در ادامه افزوده است، موضوع هسته‌ای درمورد منافع امنیتی ما و امنیت منطقه حیاتی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین حال گفت:اطلاعاتی ندارم تا تایید کنم ایران در حملات هوایی در عراق دخالت دارد.

جنیفر ساکی گفت: دیدگاه ما در عراق این است که باید گام های ضروری برای تشکیل دولت برداشته شود.در عراق سهیم نکردن همه در قدرت سابقه طولانی دارد. در این لحظه حساس مهم است همه رهبران ازجمله نوری المالکی نخست وزیر عراق به جای اختلاف متحد شوند. ما درباره هر نوع تهدید داعش علیه شهروندان و جوامع عراقی نگران هستیم.

جنیفر ساکی گفت:تاکید ما بر روی روند سیاسی است. 300 مشاور ما در عراق در حال ارزیابی اوضاع هستند.عراق متحد و تلاش رهبران عراق برای تشکیل دولت ،این کشور را در مبارزه با خطرداعش تقویت خواهد کرد.

وی گفت: تاکید ما بر واقعیت ها است. اوضاع امنیتی در عراق وخیم است و تهدید متوجه همه مردم عراق و سران منطقه است.تاکید نباید بر روی اختلافات سیاسی باشد بلکه باید بر روی متحد شدن در برابر تهدید باشد.

وی گفت :مردم عراق باید تصمیم بگیرند که رهبری آینده آنها چه کسی باشد.تردیدی نیست آنها ظرفیت حرکت به سمت جلو را دارند. زمانی که آنها رئیس پارلمان و رئیس جمهور و نخست وزیر جدید را انتخاب کنند،راه برای اتحاد و تقویت مبارزه هموار خواهد شد.
وی گفت:معاون وزیر امور خارجه آمریکا در عراق و در حال همکاری با رهبران عراق است و آنها می خواهند بدانند چگونه می توانند برای حرکت این روند سیاسی به سمت جلو کمک کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:گزارش‌هایی درباره آنچه که در عرصه میدانی در عراق روی می دهد از جمله درباره استفاده از جنگنده های روسی منتشر می شود که من نمی توانم آن را تایید کنم.ما همه این گزارش ها را دیدیم.

جنیفر ساکی گفت:ما مطلع هستیم مشاوران ایرانی در داخل عراق هستند اما ما به عنوان دولت آمریکا گام هایی بر می داریم تا اطمینان یابیم هر کشوری از جمله عراق آماده باشد و بپذیرد از تجهیزات ما استفاده کند.این یک روند طبیعی است و فکر می کنم کنگره آمریکا نیز از آن حمایت می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره گزارش‌ها مبنی بر ارسال موشک از ایران به غزه گفت:این گزارش ها مدتها است که مطرح می‌شود اما من اطلاعات خاصی برای تایید این گزارش ها ندارم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:من اطلاعاتی در این زمینه ندارم به شما بدهم. وی در خصوص دخالت این موضوع در مذاکرات وین گفت: تمرکز بر موضوع هسته ای است و در این زمینه گفتگو صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۰۷۳


ارسال