دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۵
فرمانده حوزه كوثر ناحيه مقاومت بسيج سپاه خاش در حاشيه راهپیمایی «حجاب» :
احیای زندگی دینی با ترویج عفاف و حجاب در جامعه محقق می شود
 
فرمانده حوزه کوثر ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش در حاشيه راهپیمایی «حجاب» بر احیای زندگی دینی با ترویج عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد.
به گزارش سرويس جامعه زنان عصرهامون ، خواهر پاسدار فاطمه خمر در حاشیه برگزاری راهپیمایی خواهران به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در خاش ، در گفت وگو با تفتان ما ، اظهار داشت : بدحجابی سیلی بزرگی به فرهنگ عفاف و حجاب است و این معضل ضدارزشی موجب دور شدن جامعه از فرهنگ ناب اسلامی می‎شود.
وی با بیان اینکه ارتباط با نامحرم سبب سست شدن حیا و خویشتن‎داری می‎شود، افزود: نامحرم، انسان را از نزدیک شدن به خدا باز می‎دارد و ارتباط با آن حرام است.
خمر تصریح کرد : دختران و زنان محجبه سنگربانان کرامت، شرافت، عفت و اخلاق عمومی در جامعه هستند.
وی این روز را فرصت مغتنمی برای تبیین و بازاندیشی اهمیت حفظ گوهر ارزشمند حجاب و عفاف در جامعه خواند و افزود: با بررسی ابعاد، زوایا و محسنات حجاب ‌برتر و عفت عمومی می‌توان جامعه را برای حضور بیشتر و پرشورتر زنان و دختران امن کرد.
فرمانده حوزه کوثر ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش حضور بانوان ایرانی با حجاب کامل در عرصه‌های بین‌المللی را از افتخارات انقلاب‌ اسلامی عنوان کرد و گفت: کم نیستند بانوان محجبه‌ای که با اقتدار کامل در عرصه مختلف علمی، عرصه‌های گوناگون ورزشی، هنری، اجتماعی حاضر شده و صاحب درجات برتر و نشان‌های ملی و جهانی غرورانگیزی برای کشور شدند.
وی با اشاره به رابطه عفت و حکمت الهی، خاطر نشان کرد: خداوند با آنهایی که با عفت و پاکدامنی رشد می‌یابند حکمتی عطا خواهد کرد بنابراین باید قدر فرهنگ عفاف و حجاب را بدانیم.
خمر با بیان اینکه پوشش مردم بیانگر عفت یک جامعه است، تصریح کرد: ما باید یک وفاق اجتماعی در کشور ایجاد کنیم به طوری که با توجه به دین مبین اسلام پوششی متناسب با هر مکان داشته باشیم.
وی با اشاره به صدور بیانیه‌ای از سوی حوزه کوثر ناحیه خاش مبنی بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه، افزود: جامعه بسیج زنان در این بیانیه خواستار رعایت عفاف با توجه به ارزش‌های حاکم بر جامعه اسلامی است.
وی گفت : حجاب و عفاف نشان دهنده وقار و علامت افتخار و عزت نفس انسان است و توجه به این مهم از سوی زنان مسلمان ضروری است.
خمر با اشاره به توجه بیش از حد غربی‌ها به تغییر سبک زندگی و پوشش‌های ایرانیان، بیان کرد: احیای ارزش‌های دینی، اسلامی و ترویج فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر اساسی‌ترین وظیفه دستگاه‌های فرهنگی به شمار می‌رود.
به گفته وی، زنان مسلمان با حفظ حجاب می‌توانند، زمینه حضور فعال و پیشرفت و شکوفایی خود را عرصه‌های مختلف اجتماعی فراهم کنند.
فرمانده حوزه کوثر ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش با تاکید براینکه حجاب به عنوان یک ارزش انسانی در همه جوامع بشری وجود داشته است تصریح کرد: انسان صرف نظر از هر دین و گرایشی با سایر موجودات تفاوت‌هایی دارد که مهم‌ترین آن بعد فرامادی یعنی روح انسانی است.
خمر در پایان از حجاب و عفاف به عنوان دو مولفه اصلی و ارزشمند برابری مصونیت زنان در برابر آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی نام برد و اظهار کرد: پوشش و حجاب قبل از اینکه یک حکم دینی و مذهبی باشد نیاز فطری برای هر انسانی است.
به گزارش خبرنگار جامعه زنان تفتان ما ، بیش از ۲۰۰ نفر از خواهران شهرستان خاش در محل خیابان ابوذر به تظاهرات پرداختند و در پایان این تظاهرات بیانیه ای صادره از سوی حوزه خواهران ناحیه خاش در ارتباط با انزجار و محکوم کردن بی حجابی و بد حجابی توسط یکی از خواهران بسیجی قرائت شد .
انتهاي پيام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۲۰۵


ارسال