دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۰
معاون فرهنگي پرورشي آموزش و پرورش خاش :
ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، نیاز جامعه امروز است
 
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خاش گفت : ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بدون شک یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز ایرانی و اسلامی محسوب می‌شود که باید بیشتر بدان پرداخته شود .
به گزارش سرويس جامعه زنان عصرهامون ، مهین شیرزایی در خصوص روز ملی عفاف و حجاب در گفت وگو با تفتان ما ، اظهار داشت : حجاب محدودیت و مانع پیشرفت نیست و فلسفه حجاب آماده شدن و برخورداری از ضوابط و شرایط برای ترقی و پیشرفت است.
وی ادامه داد: حفظ حجاب در موقعیت‌های فردی و اجتماعی تاثیرگذار است و بانوان با رعایت و حفظ حجاب می‌توانند حضور موفقی در اجتماع داشته باشند.
شیرزایی خاطرنشان کرد: حجاب به عنوان امنیت و ارزش به خصوص در بین مسلمانان از ارزش بالایی برخوردار است و رعایت حجاب در دین اسلام بسیار تاکید شده که شامل لباس و پوشش مناسب و رفتار مناسب است و این موضوع باید از درون خانواده آموزش داده شود.
وی بیان کرد : زنان ایرانی با رعایت حجاب و عفاف نه تنها حضور فعالی در عرصه‌های اجتماعی دارند بلکه حجاب به عنوان سد محکمی ارزش وجودی و کرامت انسانی آنان را حفاظت می‌کند.
وی با تاکید بر لزوم رعایت بیش از پیش حجاب در سلامت فردی و اجتماعی، اضافه کرد: رعایت حجاب و عفاف موجب استحکام بنیان خانواده و تامین سلامت نسل آینده خواهد بود.
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خاش به رسالت خطیر نهادهای فرهنگی و دستگاه‌های ذیربط در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، تصریح کرد: نهادهای مختلف باید در راستای فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، تبلیغی، ارشادی و اجرایی هم‌سویی داشته باشند.
وی گفت : آثار و فواید حجاب و عفاف بسیار گسترده بوده و یکی از آثار و فواید حجاب ایجاد آرامش روانى در فرد و به تبع آن امنیت و سلامت جامعه است و در جامعه‌ای که امنیت و آرامش حاکم باشد زمینه پیشرفت و ترقی فراهم می‌شود.
شیرزایی با بیان اینکه ترغیب و تشویق به رعایت حجاب باید از خانواده آغاز شود، ادامه داد: باید در مدارس، دانشگاه‌ها و جامعه عوامل بدحجابی و آثار آن به درستی برای جوانان تبیین شود تا جوانان به صورت خودجوش به حفظ حجاب و عفاف ترغیب شوند.
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خاش در پاسخ به سؤال خبرنگار تفتان ما درباره اهمیت و جایگاه عفاف و حجاب در کشورمان افزود: اگر از بعد دینی، ملی و انسانی به این موضوع توجه شود زن و مرد هر دو از یک جایگاه تاثیرگذار و ویژه‌ای در عالم خلقت برخوردارند.
وی با اشاره به اینکه مسلمانان باید از هر گونه رفتاری که موجب فساد اخلاقی و رفتاری در این زمینه می‌شود پرهیز کنند، تصریح کرد: دین اسلام در آیات مختلف خطاب به زنان پیامبر اکرم(ص) و زنان صدر اسلام اهمیت حجاب و عفاف و پوشش را مطرح کرده است.
وی با تأکید بر اهمیت حجاب و عفاف می‌گوید: امروز باید ارزش وجودی‌مان را به حراج نگذاریم و آن را در صندوقچه حجاب و عفاف حفاظت و پاسداری کنیم.
شیرزایی گفت: بانوان در محیطی خارج از خانواده آسیب‏پذیر هستند و این آسیب‏پذیری در صورت عدم آگاهی و بی‏توجهی، صدمات جبران‌ناپذیری را به پیکر خانواده وارد می‏کند.
معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش خاش در پایان اظهار داشت: حجاب حراست و نگهبانی وجود ارزشمند انسانیت خارج از جنسیت است و همان‌طور که انسان جواهر خود را در صندوقچه نگه می‏دارد، باید ارزش وجودی‌اش را در صندوقچه‏ای به نام حجاب و عفاف نگهبانی کند.
انتهاي پيام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۲۰۶


ارسال