يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زابل برگزار شد.
 
در این جلسه حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل ثبت جهانی شهر سوخته را کاری پر افتخار دانست و از زحمات تمام افرادی که در این اقدام ارزشمند همکاری داشتند تشکر کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا،در این جلسه حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه زابل  ثبت جهانی شهر سوخته را کاری پر افتخار دانست و از زحمات تمام افرادی که در این اقدام ارزشمند همکاری داشتند تشکر کرد.
وی افزود: رسانه های محلی، استانی و کشوری باید با اطلاع رسانی دقیق ظرفیت های آثار باستانی سیستان را به دنیا معرفی کنند.
امام جمعه زابل گفت: برای اجرای این طرح با توجه به ظرفیت های تاریخی و باستانی سیستان باید افرادی از کشورهای مختلف به منطقه دعوت شوند.
وی بیان داشت: یکی از راههای معرفی آثار باستانی منطقه راه اندازی توریست کرایه ای است .
رییس شورای فرهنگ عمومی زابل ایجاد اماکن تفریحی، مجتمع های فرهنگی، بوستان و باغ وحش در کنار آثار باستانی را باعث جذب بیشتر توریست به شهر سوخته خواند.
کیخا مرز را به عنوان یک فرصت مناسب برای توسعه اقتصادی منطقه معرفی کرد.
وی گفت: امروزه کالاهای ترانزیتی زیادی از مرز افغانستان خارج می شود که تنها دودش به چشم مردم سیستان می رود از این رو لازم است دولت هزینه های دریافتی در مرز میلک را برای اشتغال مردم خود منطقه هزینه کند.
عباس باقری رییس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی زابل در این نشست گفت: بیش از ۴۶ کافه در این شهرستان وجود دارد که تنها ۲۶ مورد از آنها دارای مجوز فعالیت هستند.
وی بیان کرد: پدیده های ثانوی که امروز در کنار کافه ها وجود دارد مردم را نگران می کند و نیاز است مسئولان هر چه سریعتر برای آن اقدامی انجام دهند.
در پایان این جلسه مصوباتی از قبیل برگزاری همایش یعقوب لیث، تجلیل از شهدای قبل از انقلاب، کنگره ملی شعر سیستان، همایش شهر سوخته و بازدید از سطح بازار از جمله مصوبات این نشست بوده است.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۲۷۴


ارسال