شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲
جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی درشهرستان سیب وسوران برگزار شد
 
جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی در محل فرمانداری شهرستان سیب وسوران برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل ازسیب وسوران؛جلسه شورای هماهنکی ثبت وقایع حیاتی شهرستان سیب وسوران با حضور فرماندار و سایر مسئولین درفرمانداری این شهرستان برگزار شد.
مدیرثبت احوال سیب وسوران با تقدیر و تشکر از همکاری مسئولان و ارگان ها به ویژه نیروی انتظامی ،سپاه و آموزش وپرورش با ثبت احوال، ضمن ارائه گزارشی از نرخ ولادت ها و وفات در سال گذشته اظهار داشت:ثبت وقایع حیاتی باید در مهلت های قانونی آن صورت گیرد.مهلت قانونی برای ثبت ولادت ها ۱۵روز و فوتی ها۱۰روز می باشد و در سال گذشته ،۲۳۶۴ثبت ولادت،۲۸۸ثبت فوت،۲۴۶۰تعویض والصاق عکس ،۱۴۸۲ثبت نام کارت ملی ۳۶پرونده فاقدین منجربه صدور شناسنامه و۳۲پرونده تغییر نام ونام خانوادگی در ثبت احوال شهرستان سیب وسوران ثبت شده است.
محمد دهواری افزود: ثبت بهنگام موضوع مهمی است که همکاری و تعامل دیگر دستگاه هابه خصوص بهزیستی،شوراها و دهیاران با ثبت احوال را طلب می کند و لازم است بخشداری ها دهیاران را به همکاری با ثبت احوال برای ثبت وقایع حیاتی مکلف کنند.
فرماندار سیب وسوران نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت اهمیت آمار در برنامه ریزی و تصمیم گیری اثرگذار مدیران گفت: آمار دقیق و به روز برای برنامه ریزی ضروری است که در این عرصه سازمان و ادارات ثبت احوال نقش به سزایی دارد.
عبدالصمد عیسی زاده افزود:آمارها باید به روز و در کوتاه ترین زمان به فرمانداری منعکس شود تا بتوان تمهیدات لازم را فراهم کرده و نیازهای گروه های سنی را تامین و برآورده کرد.
وی افزود:آمار متوفیان کمتر از چیزی است که اعلام شده و تمامی دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با ثبت احوال هستند تا آمار اشتباه ثبت نشود.
عیسی زاده تاکید کرد:آرامستان ها باید متولی داشته باشد و آنان بر کادر فنی نظارت داشته باشند و لازم است دهیاران و شهرداری همکاری لازم در این زمینه را با ثبت احوال داشته باشند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۳۵۱


ارسال