پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ,28 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خبرداد:
افزایش واردات و صادرات در منطقه آزاد چابهار/ ۴ هزار دستگاه کانتینر به بندر چابهار وارد شد
 
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: از ابتدای امسال تاکنون منطقه آزاد چابهار در بخش‌های صادرات و واردات پیشرفت چشمگیری داشته به طوری که کالاهای وارده با ۱۹۶ فروند لنج و ۱۷ فروند کشتی حامل ۴ هزار دستگاه کانتینر به این بندر وارد شده است.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون به نقل از چهاربهاران، حامدعلی مبارکی از افزایش چشمگیر عملکرد تجاری این منطقه از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار کرد: از آغاز سال ۹۳ تاکنون منطقه آزاد چابهار در بخش‌های مختلف صادرات و واردات پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است.
وی افزود: کالاهای وارده به منطقه آزاد چابهار در مدت ذکر شده با ۱۹۶ فروند لنج و ۱۷ فروند کشتی حامل ۴ هزار دستگاه کانتینر وارد این بندر شده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: منطقه آزاد چابهار به لحاظ امتیازات و تسهیلات قانونی و همچنین موقعیت استراتژیک مناسب، از جمله معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاری، اجاره بلند مدت زمین به سرمایه‌گذاران خارجی، آزادی ورود و خروج سرمایه اتباع خارجی، اعطای مجوز تاسیس شعب بانک‌ها و بیمه‌های خارجی، آزادی واردات و صادرات شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی فراهم کرده است.
مبارکی تصریح کرد: واردات کالاهای تجاری مصوبه هیئت وزیران ۱۳۵ میلیون دلار، مسافری ۴۶ میلیون دلار، خودرو ۴ میلیون دلار، کالای تجاری غیر مصوبه(الف و ج) ۵۲ میلیون دلار و مواد اولیه برای مصرف واحدهای تولیدی ۷ میلیون دلار بوده است.
وی با بیان اینکه امیدواریم با بازاریابی‌ها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، سهمیه اختصاص یافته کالای تجاری ۹۳ را جذب کنیم، گفت: این سازمان خواهد توانست از محل درآمد حاصله پروژه‌های نیمه کاره خود را به اتمام برساند که این موضوع مسبب آینده‌ای بهتر برای منطقه خواهد شد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار همچنین با اشاره به پتانسیل‌های منطقه آزاد چابهار افزود: دورنمای منطقه آزاد چابهار، دورنمای بسیار نویدبخشی است زیرا با راه‌اندازی قطب سوم پتروشیمی و پالایشگاه امیدواریم پاسخگوی نیازهای اساسی مردم و جذب سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف باشند.
قابل ذکر است: اهم مواد اولیه وارداتی منطقه شامل؛ چای سیاه فله، رول پتو، انواع پوشاک و حوله و… و همچنین اقلام صادراتی به خارج از کشور شامل؛ پتو، موادشیمیایی، آرد سبوس گرفته شده، ضایعات مواد پلاستیکی(فوم) و بال کوسه به کشورهای امارات، افغانستان و پاکستان، صادرات به سرزمین اصلی شامل، چای سیاه، پتو، برنج و لوازم آرایشی بوده است.
عمده کالاهای وارداتی به منطقه در سال جاری را پارچه، پوشاک، لاستیک، شکر، موادغذایی، لوازم برقی خانگی، لاستیک تشکیل می‌دهند که بخش عمده‌ای از کالاهایی هستند که به صورت تجاری ترخیص می‌شوند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۵۴۴


ارسال