سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ,11 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲
برای دومین روز متوالی
تعطیلی مراکز دولتی در سیستان/افزایش غلظت ریزگردها در هوا
 
بر اثر شدت آلایندگی هوا و کاهش شدید دید در سیستان از سوی فرمانداری ویژه زابل ادارات و مراکز دولتی این شهرستان برای دومین روز متوالی نیز تعطیل شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا، بر اثر شدت آلایندگی هوا و کاهش شدید دید در سیستان از سوی فرمانداری ویژه زابل ادارات و مراکز دولتی این شهرستان برای دومین روز متوالی نیز تعطیل شد.
سرعت وزش باد در سیستان بیش از 90 کیلومتر گزارش می شود و مردم روزه دار این خطه از ایران اسلامی علاوه بر تحمل گرمای طاقات فرسا از هجوم بی امان طوفانهای گرد و خاک نیز در امان نبوده و در هر ماه بطور تقریبی چندین مرتبه طوفانهای شدید به همراه ریزگردها هوای سیستان را مسموم می کند.شرایط رفت و آمد برای شهروندان شهری و خصوصا روستائیان ساکن این منطقه بسیار دشوار است و اغلب صدمات جبران ناپذیری به سلامت و زندگی مردم این خطه وارد می شود.
بسیاری از افراد سالخورده و کودکان در معرض شدیدترین آسیب ها ی تنفسی و گوارشی هستند و چه بسا با اوج شدت آلایندگی هوا ، آب آشامیدنی مردم نیز در معرض ناسالمی قرار می گیرد.
پس از خشکسالیهای 16 ساله در منطقه سیستان،به علت نبود آب و سرسبزی طوفانهای 120 روزه با تبدیل شدن به بیش از 180 روزه زندگی مردم را تبدیل به تلی از خاک نموده است و بسیاری از خانه ها در برخی از روستاها به زیر خاک رفتند و گلوی پیرمرد و پیرزن سیستان از خشکی به شماره افتاده است و هرروز بر آمار مبتلایان به سل در این منطقه رو به افزایش است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۵۶۱


ارسال