جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
2
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۰
توصیه هوشمندانه آیت الله سلیمانی به بنیاد شهید؛
دشمنان در هر زمانی مراکز مذهبی مارا نشانه می روند/برگزاری بموقع سالگرد شهداء افشای ماهیت نفاق و کفر و شرارت است
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مسئولین بنیاد شهید باید مراسمات گرامیداشت شهدا را در همان فرصت زمانی تاریخ شهادت انجام دهد.
به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون، جمعه گذشته سالگرد شهدای مسجد جامع زاهدان در حالی برگزار شد که خانواده شهدای شعبانیه بدون کمک هیچ نهادی  اقدام به برگزاری چهارمین سالگرد شهدا کردند.
طی تماس های خانواده شهدا با پایگاه خبری عصر هامون،ضمن ابراز گله مندی از مسئولین بنیاد شهید و ابراز رضایتمندی از سخنان نماینده ولی فقیه و مسئولین پایگاه بسیج امام خمینی (ره) مسجد جامع  که همیاری ویژه ای در برگزاری این مراسم داشتند، عنوان کردند سال گذشته سالگرد شهدای مسجد جامع برگزار نشد که پس از پیگیری خانواده شهدا، نماینده ولی فقیه و استاندار وقت طی جلسه ای در دفترشان از خانواده ها دلجویی کردند.
در آن سال خانواده شهدا خواستار پاسخگویی مسئولین در خصوص عدم برگزاری سالگرد شهدا شده بودند که امسال خود نسبت به برگزاری هماهنگ این مراسم در سالروز شهادت فرزندانشان در مسجد جامع زاهدان اقدام کردند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون در این خصوص اظهار داشت: این مسئله را باید از مسئولین بنیاد شهید پرسید البته مسئولین بنیاد شهید عنوان کرده اند که در ماه شعبان مراسم با شکوهی برای شهدا برگزار کرده ایم و مراسم روز جمعه مطابق با تقویم بنیاد شهید نبوده است.
نماینده ولی فقیه در استان در پاسخ به اینکه " خانواده شهدا عنوان کرده اند مراسم فوق ویژه شهدا نبوده است بلکه مراسمی بود که هرساله در مسجد جامع به همت هیئت امنا و پایگاه بسیج برگزار می شود" گفت:در زمان سالگرد قمری شهادت شهداء در مکه مکرمه حضور داشتم ام اما با توجه به اینکه دشمنان در هر فرصت زمانی مراکز مذهبی ما را نشانه می روند، مسئولین بنیاد شهید باید مراسمات گرامیداشت شهدا را در همان فرصت زمانی که همان تاریخ شهادت آنهاست انجام دهد. چرا که برگزاری سالگرد شهدا در زمان خود شهادت، تجلیل واقعی از شهدا و افشای ماهیت نفاق و کفر و شرارت است.
آیت الله سلیمانی در ادامه بیان کرد: مسئله نوحه سرایی، گریه کردن برای متوفا جایگاهی ندارد ولی در فقه ما و شیوه نبی مکرم اسلام (ص) مسئله نوحه سرایی، اشک ریختن برای شهدا تشریح شده و جز مستحبات زندگی است به این معنا که تجدید یاد از شهدا تجدید از فداکاریها و هدف هایشان است که باعث شد برای آن جانشان را در طلب اخلاص بگذارند.
به گزارش عصرهامون، مراسم چهارمین سالگرد شهدای مسجد جامع، جمعه گذشته با سخنرانی آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام اصغری حسامیه و مداحی حاج مهدی مختاری در محل شهادت شهدا باهمت خانواده شهداء شعبانیه و همیاری پایگاه بسیج امام خمینی (ره) مسجد جامع برگزار شد و جمع کثیری از مردم روزه دار در این مراسم اطعام شدند.
در این مراسم نیز آیت الله سلیمانی خواستار رسیدگی ویژه بنیاد شهید به خانواده های شهدا و اهتمام  و تاکید به برگزاری سالگرد شهدا نمود.
گزارش تصویری این مراسم را می توانید اینجا ببنید.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۵۹۱


ارسال
United States
۱۳۹۳/۰۴/۲۹ ۱۶:۲۴
احسنت به نکته کلیدی که حاج آقا اشاره کرد.مخلصیم
 
مهدی
۱۳۹۳/۰۴/۳۰ ۰۳:۲۳
من در مراسم سالگرد شهدا بودم توی مسجد حاج آقای سلیمانی با ظرافت دیقیق بنیاد شهید را نقد کرد. افتخار می کنم به این امام جمعه