يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه ای در وبسایت شخصی اش درباره تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران نوشت: تمدید مذاکرات هسته‌ای با ایران برای این کشور به منزله بازی برد-برد است.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، "الینا راس لتینن" در بیانیه خود نوشت: کنگره باید آنچه را که دولت انجام نداده است ، انجام دهد. ما باید تحریم‌ها را تکمیل کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: انتشار این خبر که دولت آمریکا و گروه پنج به علاوه یک توافق اتمی موقت را برای چهار ماه دیگر تمدید کرده اند نشان می دهد ایران از برنامه اتمی اش دست‌ نمی‌کشد. یک بار دیگر دولت آمریکا و جامعه جهانی در برابر روش اتلاف زمان کوتاه آمدند. روحانی درگذشته گفته بود که چگونه غرب را فریفته و برای پیش برد برنامه اتمی ایران زمان خریده و اکنون دوباره این قضیه تکرار شد.

وی افزود: اگر رئیس جمهور اوباما به خاطر این تصمیم در برابر کنگره حاضر می شد با یک نه مصمم روبرو می شد و ما به طرف وضع تحریم های بیشتر حرکت خواهیم کرد.به جای آن او بار دیگر تصمیم گرفت که بدون نظر کنگره و به طور یک جانبه تصمیم گیری کند و با تمدید توافق موقت و کاهش تحریم های ایران که پیش از این هم شاهد آن بودیم و میلیاردها دلار را به ایران داد،موافقت کند.

وی مدعی شد: از زمانی که طرح اقدام مشترک تکمیل شد،ایران به کار خود برای تولید آب سنگین ضروری در اراک ادامه داده است.این کشور مقدمات لازم برای دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به پارچین را فراهم نکرده است.این کشور به ارسال موشک برای حماس ادامه داده است.این کشور اعلام کرده که قصد دارد برنامه موشکی بالستیک خود را تا سال 2015 تکمیل کند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۶۱۴


ارسال