چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۴
امام جمعه اهل سنت خاش؛
فلسفه بیدار ماندن در شب‌های قدر بیداری فکر و اندیشه انسان است
 
امام جمعه اهل سنت خاش گفت: بیداری شب‌های قدر برای بیداری فکر انسان در طول سال است .به
به گزارش سرویس مذهبی عصرهامون ،مولوی محمدعلی شهنوازی در خصوص اهمیت و فضیلت شب های قدر، در گفت و گو با خبرنکار تفتان ما، ضمن اشاره به بعضی از فضائل و ویژگی های اخلاقی حضرت علی (‌رض )، اظهار داشت: ایشان الگوی نمونه در همه زمینه ها برای همه ی افراد جامعه در هر زمانی هستند .
وی ضمن بیان ویژگی های اخلاقی آن امام همام در زمینه رسیدگی به فقرا و ایتام، افزود: در این ماه مبارک فرصت مغتنمی است تا با تاسی از مولایمان به دستگیری از فقرا و نیازمندان بپردازیم.
مولوی شهنوازی با اشاره به اهمیت شب های قدر، بیان کرد: دادن صدقه در شب قدر و نیز دعا و نیایش با پروردگار از ارزش بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: اوج عظمت ماه مبارک رمضان را می‌توان در شب قدر مشاهده نمود که قرآن آن را برتر و بهتر از هزار ماه دانسته است، از این رو شناخت اهمیت و ارزش این ماه برای آمادگی روحی بسیار ضروری است.
امام جمعه اهل سنت خاش گفت: تلاوت قرآن و نماز شب خواندن، صدقه دادن، نوافل و معتکف شدن در مسجد از مهمترین اعمال شب قدر است که اهل سنت نیز شب قدر را در شب های فرد ( طاق) بیست و یکم، بیست و سوم،بیست و پنجم، بیست و هفتم و نیز بیست و نهم ماه رمضان جستجو و دنبال می کنند .
وی بیداری شب‌های قدر را برای بیداری فکر انسان در طول سال دانست و تصریح کرد: رشد فکری و بصیرت از اهداف شب‌های قدر است .
وی در پایان اظهار داشت : شب قدر شب رحمت و برکت و دارای عظمت و عزت است و بر مسلمانان است که قدر این شب را که عبادات در آن برابر با عبادت هزار ماه است، بدانند .
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۷۳۸


ارسال