پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۶
مدیر جهاد کشاورزی دلگان خبر داد؛
پیش‌بینی برداشت بیش از 25 هزار تن خرما از نخلستان‌های دلگان
 
یار محمد بامری مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت: پیش بینی می‌شود از سطح 4200هکتار نخلستان بارور دلگان تا پایان فصل برداشت 25 هزار تن خرما برداشت شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دلگان پرس،یار محمد بامری مدیر جهاد کشاورزی دلگان ، اظهار داشت:سطح زیر کشت خرما حدود7هزار و دویست هکتار است که پیش بینی می شود در سال آینده به 7 هزار و چهار صدوپنجاه هکتار برسد که یک رکورد بسیار عالی در منطقه می باشد
وی ادامه داد با توجه به اینکه هر سال 150هکتار به سطح زیر کشت خرما اضافه می شود به طور متوسط آماری است که در طی 5سال داشتیم ولی امسال 265 هکتار به آمار اضافه خواهد شدکه یک رکورد در طول این 5سال است
بامری گفت:حدود 30 رقم خرما داریم که شامل زود رس، دیر رس و متوسط می باشد و معروفترین آنها در منطقه دلگان ربی، مضافتی، هلیله و زاهدی است.
حدود 3هزار هکتار از نخلستانهای این شهرستان به صورت غیر بارور است و4هزارو دویست هکتار آن بارور می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی دلگان گفت:سال گذشته 50 درصد خسارت، از بارندگی به محصول وارد شد و امسال اگر شرایط آب و هوایی مناسب باشد پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت 25 هزار تن خرما از نخلستانهای دلگان برداشت شود.
هرسال برداشت خرما در این شهرستان از تیرماه شروع شده و تا مهر ماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود از این مقدار تولید حدود 5هزار تن برای مصرف داخل کشور و بقیه به کشور های حاشیه خلیج فارس و کشورهای هم مرز پاکستان و افغانستان ،هند و از آنجا به تر کیه و سایر کشور های اروپایی صادر می شود .


انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۷۵۰


ارسال