چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
لاریجانی در جمع خبرنگاران؛
پیغام دولت مصر در مساعدت ارسال کمک های بشردوستانه ایران به فلسطین/روز قدس روز عزای عمومی اعلام می شود
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در پایان اجلاس امروز پیامی از سوی کشور مصر مبنی بر آمادگی ارسال کمک های بشردوستانه ایران به فلسطین رسید.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه ی نشست تئوریکای بین المجالس کشورهای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت مردم بی دفاع غزه گفت: امروز مردم فلسطین احتیاج به حمایت های عملی دارند، همچنین این مردم نیازمند سلاح و دارو برای ادامه ی حیات دارند.

لاریجانی تاکید کرد:در این اجلاس تلاش شد که به سمت حرکت های عملی پیش برویم و از جمله ارسال کمک های دارویی و نیازهای اولیه که لازم است در این زمینه مکانیزم از طریق هلال احمر ایجاد شود تا کمک های خود را به مصر ارسال و از آنجا به واسطه ی آقای زغنون، رئیس مجلس ملی فلسطین بفرستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در پایان اجلاس امروز نیز از طرف مصر پیامی مبنی بر آمادگی ارسال کمک ما رسید.

وی با ابراز امیدواری از این پیغام تصریح کرد: امیدوارم این پیغام عملی شود و این مسئله را از طریق کشورهای مختلف پیگیری خواهیم کرد.
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: طبیعتا اقدامات سیاسی برای رسیدن به راه حلی برای جلوگیری از رفتارهای ددمنشانه رژیم صهیونیستی در دستور کار پارلمان های کشورهای حاضر در اجلاس قرار دارد.

لاریجانی افزود: امروز شاهدیم که برخی از اعضای پارلمان های کشورهای عضو بین المجالس اسلامی یک روز را به عنوان عزای عمومی اعلام کنند که این مسئله به تصویب اعضای حاضر در اجلاس رسید.

وی با اشاره به نزدیک شدن روز قدس گفت: روز قدس روز عزای عمومی اعلام می شود و فاجعه ی غزه مورد توجه دولت ها و مجالس کشورهای اسلامی قرار گرفته است.

لاریجانی اضافه کرد: روز قدس روز حرکت آخر برای مسئله ی فلسطین است.

وی اضافه کرد: اراده ی عمومی مسلمانان در سال جدید بر این است که شاهد اصول رژیم صهیونیستی باشیم و این مسئله مسئله ی کم سابقه ای است که نیاز به حمایت همه جانبه ی امت اسلامی دارد تا رژیم صهیونیستی متوجه دردناک بودن این فاجعه شود و بداند تا یک مجموعه ای از امت اسلامی مواجه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور مردم در "روز قدس" اثر عملی خواهد داشت که نتیجه ی آن برای ماجرای غزه مثبت خواهد بود و این نشان دهنده ی اراده ی عمومی امت اسلامی است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۸۰۴


ارسال