دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سراوان خبر داد؛
برپایی سفره ضیافت الهی در سراوان
 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سراوان از برپایی سفره ضیافت الهی در سراوان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از شستون،حجت الاسلام عبدالحسین نوری مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سراوان، گفت: در شب بیست و سوم از ماه مبارک رمضان بیش از پانصد نفر از روزه داران با حضور مسئولین، معتمدین و سران طوایف سه شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان در محل نهاد نمایندگی در امور اهل سنت بر سر سفره این ضیافت الهی نشستند.
وی گفت: مهمان خداوند بودن سعادتی است که در ماه مبارک رمضان نصیب بندگان نیک سیرت پروردگار می شود. رمضان ماهی است که همه بر سر خوان گسترده رحمت خداوندی زانو می زنند.
حجت الاسلام نوری افزود: افطاری دادن یکی از رسوم پسندیده است و آنها که توانایی دارند چند روز از ماه رمضان را افطاری می دهند و از روزه داران دعوت به عمل می آورند. افطاری دادن ثواب بسیار دارد و بسیاری معتقدند کسی که افطاری می دهد با ثواب روزه مهمانانش شریک می شود و خداوند اجر و مزد بسیار به او می دهد. از رسول گرامی اسلام(ص) در باره ارزش و جایگاه مهمانی دادن امده است که هر کس یک مومن روزه دار را در ماه رمضان افطاری دهد، برابر با آزاد کردن یک بنده نزد خدا ارزش داشته و مایه آمرزش گناهان گذشته وی نیز خواهد بود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۸۴۵


ارسال