چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
1
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰
شهروندان زاهدانی پرشورتر از همیشه در روز قدس حضور خواهند یافت؛
شیعه وسنی ندارد،فلسطین متعلق به همه ی مسلمانان است/ روز قدس همه می آییم
 
در راهپیمایی روز قدس همه شرکت می کنند هیچ فتنه و نیرنگی از سوی دشمنان اسلام نمی‌تواند اتحاد مسلمین را از بین ببرد، خبر نگار عصر هامون نظر شهروندان زاهدان را دراینمورد جویا شده است.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، روز جهانی قدس، روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره صهیونیست جنایتکار آمریکا و هم‌پیمانان آن برداشت و ادعاهای دموکراسی و حقوق بشری و انسان‌دوستانه آنان را پوچ و بی‌معنا دانست.
سال‌ها است که فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که امام خمینی(ره) بر آن نام «روز قدس» گذاشتند، برای مسلمانان مفهوم ویژه‌ای یافته و شورآفرینی می‌کند. تحولات پرفراز و فرود دو سه سال اخیر جهان اسلام که به وضعیت مبهم و پیچیده امروز منتهی شده، برقضیه روز قدس نیز تأثیرگذاشته است. این تأثیر پس از بازخوانی چرایی تعیین روندی به نام «روز قدس» بهتر درک می‌شود.
همه ی مردم مسلمان سیستان و بلوچستان نیز همانطور که در گفتگو خودشان با خبرنگار ما گفته اند که از این فرصت مغتنم بیشترین استفاده را می کنند و یکپارچه و یک‌صدا در حمایت از فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی به صحنه خواهند آمد و ملت مظلوم فلسطین را در مبارزه با صهیونیست‌ها یاری می کنند.
از این رو با توجه به اهمیت بسیار زیاد این روز خبرنگار ما با تعدادی از همشهریان عزیز در خصوص اهمیت روز قدس گفت و گویی انجام داد.
هاشم زهی یکی از شهروندان زاهدان در این خصوص گفت: در راهپیمایی روز قدس همچون سالهای گذشته شرکت می کنم و به همه مردم می گویم که روز قدس یادگار حضرت امام(ره) و وظیفه شرعی و دینی ماست و همه باید برای دفاع از برادران مسلمانمان در این راهپیمایی حضور یابند .
یکی دیگر از شهروندان زاهدانی گفت: امسال با توجه به وحشیگری اسرائیل در کشتار زنان و کودکان در غزه روز قدس باید پرشور تر برگزار شود هر سال به اتفاق خانواده در این راهپیمایی شرکت می کنم و امسال هم به قوه ی الهی همراه با خانواده ام در این راهپیمایی و حماسه ی سیاسی عظیم شرکت خواهم کرد.
مهدی نوری صادق یک نوجوان زاهدانی گفت: به عنوان یک نوجوان ایرانی برای لبیک به رهبری و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و نمایش اقتدار امت اسلامی در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنم.
مدینه گمشادزهی گفت: در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت می کنم چون وظیفه همه مسلمانان است که از فلسطین مظلوم دفاع کنند.
محمد گرگیچ با اشاره به ظلم صهیونیست ها در حق مسلمانان بیان کرد: مشاهده می کنیم که ظلم و جور کشور های صهیونیستی در حق مردم مسلمان فلسطین حتی صدای برخی مردم کشور های غربی را هم در اورده است دیگر ما که مسلمان هستیم قطعا در راهپیمایی شرکت می کنیم تا به این وظیفه شرعی عمل نماییم .
وی ادامه داد: من هم بنا به وظیفه خودم  همراه با خانواده در راهپیمایی شرکت می کنم و به همه ی همشهریان توصیه می کنم که در این راهپیمایی شرکت کنند.
کیخا شهروند دیگری با بیان اینکه روز قدس کلید وحدت، غیرت و اقتدار جهان اسلام است افزود: وظیفه هر مسلمانی است که با تمام توان و وجود در این روز حضور یابد و مشت محکمی بر دهان استکبار بزنند.
علیرضا میرشکاری فروشنده زاهدانی گفت: حضور ما در روز جهانی قدس نشان می دهد که ما نسبت به سایر کشورهای اسلامی بی تفاوت نیستیم و دوست داریم ظلم و جور از بین برود و برای رسیدن به این هدف جهانی و زمینه سازی برای ظهور آقا امام زمان(عج) باید ما هم قدم برداریم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۸۵۸


ارسال
۱۳۹۳/۰۵/۰۲ ۱۰:۲۹
جالب بود تشکر