شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۰
نماینده ولی فقیه سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصر هامون;
جشنهای گلریزان و کمک به همنوع باید در جامعه نهادینه شود
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان گفت: جشن گلریزان برای کمک به هم نوع و به منصه ظهور رساندن عاطفه ها و ازادی زندانیان جرایم غیر عمد باید در جامعه نهادینه شود.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با مهم دانستن نهادینه شدن ایثار و کمک به هم نوع در جامعه اظهار داشت: جشن گلریزان برای به منصه ظهور رساندن عاطفه ها، احساسات و روحیه همگرایی هاست.
وی در ادامه افزود: در اسلام افراد بزرگی مانند حضرت علی(ع)، حضرت زهرا (س)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و حتی خادمه فضه را داشتیم که مصداق آیه و وَ يُوثِرُونَ عَلي أَنْفُسِهِمْ وَ لَوْ كانَ بِهِمْ خَصاصَةٌ ((و آنان ایثار میکنند و ترجیح میدهند دیگران را بر خودشان، گرچه خود آنها محتاج باشند)) ایثار و گذشت سرلوحه کار آنها بود ، این بزرگواران در تقدم شدم دیگران بر خود و مهم شمردن مشکلات دیگران بر مشکلات خود و به مقام بالایی رسیده بودند که واقعا ایثار در تمام زندگی آنها نمود داشت.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه وظیفه اسلامی و انسانی همگان است که بتوانیم نسبت به افراد گرفتار اسیر ، دردمند، زندانی ابراز همدردی کنیم، بیان داشت: جشن گلریزان برای کسانی برگزار شود که پایگاه و حامی نداشته و به نوعی گرفتار شده‌اند و پشتوانه ندارند، برای افرادی که بی پناه و بی‌مأوا هستند. پس لازم است افراد در این کار خیر حضور گسترده داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در پایان بیان داشت: همه مردم باید دست به دست هم دهند تا خانواده‌هایی را شادمان و خوشحال سازند و کمک کنند تا فردی که تعمدی نداشته است و در زندان بسر می‌برد آزاد شود.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۶۹۳۷


ارسال