يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۳
ستاد رویدادهای منطقه آزاد چابهار تاسیس شد
 
ستاد رویدادهای منطقه آزاد چابهار با هدف برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت رویدادهای این منطقه در چارچوب مصوبه شورای معاونان شورای عالی مناطق آزاد تاسیس شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از چهاربهاران،امروز در چارچوب مصوبه شورای معاونان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ابلاغ احمدی افزادی مشاور ارتباطات و رسانه مبنی بر تشکیل ستاد رویدادها، سعیدرحمانی به عنوان عضو این ستاد در شورای عالی مناطق آزاد و مسئول تاسیس و هدایت این ستاد در سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد.
هدف از تشکیل این ستاد هماهنگی و تبادل نظر در زمینه تهیه و تدوین تقویم رویدادهای داخلی و خارجی، برنامه‌ریزی موضوعی و اولویت‌گذاری رویدادها بر اساس اهداف منطقه، هماهنگی اجرای تبلیغات محیطی، رسانه‌ای و اطلاع رسانی، تشویق بخش خصوصی به اجرای رویدادها در منطقه، نظارت بر حسن اجرا و برگزاری رویدادها در منطقه و تدوین بانک اطلاعات مجریان برگزاری رویدادها در منطقه و معرفی وی به ستاد رویدادهای دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در منطقه است.
مسئول ستاد رویدادهای منطقه آزاد چابهار با اشاره به ساختار و شرح وظایف این ستاد، از تشکیل این ستاد متشکل از مدیران، کارشناسان و نمایندگان بخش‌های مختلف سازمان در آینده نزدیک با نظر و حکم مدیرعامل سازمان خبر داد.
سعید رحمانی اظهار کرد: در ایجاد رقابت سالم داخلی و بین المللی ضرورت دارد هر منطقه توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها را ارائه کند تا بتوان به اهداف تعریف شده در چارچوب آیین نامه ابلاغی رسید.
وی از برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره مونسون به عنوان یکی از اولویت‌های این ستاد نام برد و افزود: چابهار در تقسیم بندی‌ها منطبق با طرح توسعه و گردشگری جزو منطقه ۷ کشور محسوب می‌شود به طوری که در کنار استان‌های سه گانه خراسان و سیستان و بلوچستان منطقه شرق کشور را پوشش می‌دهند.
مسئول ستاد رویدادهای منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار به نوعی دروازه ورود گردشگران به این منطقه قلمداد می‌شود و از طرفی قرابت این منطقه با دریای عمان و اقیانوس هند، جایگاه کم نظیری از نظر توسعه گونه‌های پرطرفدار گردشگری به ویژه گردشگری دریایی و ساحلی به آن می‌بخشد.
رحمانی بیان کرد: باید یادآور شد که طبیعت بکر و بی‌نظیر این منطقه که محصول اقلیم و موقعیت جغرافیایی آن است که به حق صفت نگین شرق کشور را مسما جلوه می‌دهد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۱۱۳


ارسال