سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۸
مدیر جهاد کشاورزی خاش;
انار منحصر به فرد سنگان از نیمه دوم مرداد روانه بازار می شود
 
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: پیش بینی می شود باغداران خاشی ، امسال بیش از پنج هزار و 600 تن انار از باغات این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف کنند.
به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی عصر هامون، طوقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش با بیان اینکه سطح زیر کشت باغ های انار در این شهرستان 560 هکتار است ، گفت: 400 هکتار از این سطح را ، باغ های بارور تشکیل می دهد.
وی افزود: برداشت انار شیرین، بدون هسته و منحصر بفرد سنگان که بعضا هر یک از آنها به حدود یک کیلوگرم نیز می رسد، از نیمه دوم مرداد و سایر ارقام آن از باغ های بارور این شهرستان نیز از اوایل مهر آغاز می شود و تا آذر ادامه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی خاش بیان داشت: با توزیع 50 هزار اصله نهال یارانه ای در شهرستان خاش ، حدود 15 درصد سطح زیر کشت باغ های انار این شهر نسبت به پارسال افزایش یافته است و 400 هکتار از مجموع 560 هکتار باغ های انار خاش، در روستاهای حاشیه تفتان بویژه سنگان وجود دارد.
وی در پایان گفت: بیش از 600 نفر بصورت مستقیم در تولید انار در شهرستان خاش فعالیت دارند.
گفتنی است: شهرستان خاش واقع در 185 کیلومتری جنوب مرکز سیستان و بلوچستان و از قطب های مهم کشاورزی استان است که توانمندی و ظرفیت تولید میوه های سردسیری و گرمسیری نظیر انار، انجیر، آلو، زردآلو، خرما، پسته و برنج را دارد.

انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۴۶۹


ارسال