چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
1
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۳
در واکنش به اظهارات اخیر نماینده ایرانشهر;
جدگال: پافشاری به موضوع حذف شدن نام بلوچستان اختلاف افکنی است/فرماندار کنارک:تبلیغات انتخاباتی زود شروع شده است
 
اظهارات اخیر نماینده ایرانشهر با واکنش نماینده چابهار و فرماندار کنارک روبرو شد.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، نماینده مردم چابهار در خصوص اظهارات اخیر اربابی نماینده ایرانشهر در مورد حذف نام بلوچستان، و انتقاد این نماینده نسبت به عزل و نصب های فرمانداری کنارک، بویژه در نماز عید فطر اهل سنت ایرانشهر، که با واکنش های بسیاری در داخل استان همراه شد، بیان داشت: با توجه به اصل 84 قانون اساسی نماینده می تواند در هر موضوع داخلی و خارجی دخالت کند و هیچگونه محدودیتی در این باره ندارد، اما اگر شخص بیاید و در موضوعی خاص پافشاری بکند شاید یک نااگاهی و بی اطلاعی نسبت به موضوع داشته باشد، به هر حال اینگونه صحبت ها درست نیست.
جدگال به انتقادات نماینده ایرانشهر در مورد عزل و نصب های فرمانداری کنارک اشاره کرد و بیان داشت: هر نماینده ای حق دخالت در موضوعات ملی و فراملی را دارد، اما باید بگویم این دخالت نماینده ایرانشهر به هیچ عنوان کارشناسی شده نبوده است و نظر شخصی وی بوده و هیچ جایگاهی ندارد، بهتر است نمایندگان در موضوعات مهم نظر شخصی خود را دخالت ندهند که این مورد بسیار خطرناک است.
نماینده مردم چابهار با اشاره به حذف نام بلوچستان در برخی اسناد اداری استان خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان این موضوع عمدی نبوده است، حال نمی دانم چرا بعضی ها  اینگونه پافشاری می کند و می خواهند به نوعی القا کنند این موضوع تعمدی بوده است، برخی انسانها کمبود دارند و می خواهند با بزرگ کردن این مسائل خود را نشان بدهند.
وی ادامه داد: دامن زدن به این مسائی چیزی جز اختلاف افکنی نیست، به دوستان توصیه می کنم با سعه صدر بیشتری در مسائل ورود پیدا کند، این استان سالهاست به نام سیستان و بلوچستان نامیده می شود و به این راحتی و با چند اتفاق ساده نمی توان گفت عده ای قصد حذف نام بلوچستان را دارند.
در همین زمینه فرماندار شهرستان کنارک در خصوص انتقادات اربابی نماینده ایرانشهر از انتصابات وی، در گفتگو با عصر هامون اظهار داشت: به هیچ عنوان قصد تقابل با نماینده ایرانشهر را ندارم، و این حق بنده است که افراد توانمند را انتخاب کنم مردم شاهد هستند کارهایی در کنارک در حال انجام است و برای پیشبرد اهداف، استفاده از نیروهایی که این توان در انها باشد ضروری است.
وی ادامه داد: پذیرش مسئولیت برای هیچ شخصی امتیاز محسوب نمی شود هر شخصی در هر جایگاهی باشد تعهداتی دارد و براساس آن باید خدمت کند.
بختیار با انتقاد از طرح چنین موضوعاتی که اثری جز تخریب افراد ندارد، بیان داشت: برخی افرادی مدام در صحبتهایشان می گویند بلوچ ها حذف شده اند، اصلا طرح این صحبت ها درست نیست. هیچ کس قصد حذف بلوچ را ندارد بلکه ملاک این است که از افراد توانمند استفاده شود اینگونه صبحتها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. و شیوه ای برای بدست آوردن آرای بیشتر است، که البته این موضوع بسیار زود شروع شده است.
فرماندار کنارک اذعان داشت: برخی افراد در این موضوعات بی اهمیت حساس شده اند، گویا ایرانشهر هیچگونه مشکلی در بحث های رفاهی و زیر ساختی ندارد، بد نیست جناب نماینده مقداری به فکر حوزه انتخابی خودشان باشد با این وجود ما در امورات با نماینده چابهار کاملا هماهنگ هستیم.
بیژن بختیار  با اشاره به اینکه داد و بیداد ها و کشاندن افراد به یک تقابل جز اینکه افراد را از هدف اصلی دور می کند هیچگونه تاثیر دیگری ندارد، با تکذیب ادعای نماینده ایرانشهر در تعداد جابجایی نیروها بیان کرد: نماینده ایرانشهر به کرات بیان کرده است بنده شش نیرو را جابه جا کرده ام بنده باید بگویم اصلا اینگونه نیست تنها دو نیرو جابه جا شده اند، در حالی که معاون فرماندار نیز بلوچ است چرا جناب نماینده اینها را نمی بیند. تمام نیروها برای توسعه استان استفاده می شوند.
فرماندار کنارک در پایان بیان داشت: سیستان و بلوچستان تحت یک نام واحد بوده و است، عملکردها مفید بودن افراد را نشان می دهد ایشان می تواند در مجلس قانونی تصویب کند که هیچ کس نمی تواند در منطقه بلوچستان غیر از نیروی بلوچ در پست های اداری به کار گیری کند تا همه محدود شوند.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۵۸۱


ارسال
جلال
۱۳۹۳/۰۵/۱۴ ۲۰:۵۷
تندروی در هیچ زمانی جواب نداده. امیدوارم جناب نماینده ایرانشهر متوجه بشه دارن به راهی گام میزارن که جز پشیمانی نداره.. تا دیر نشده باید تندروی را کنار بگذارد