چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۴
تصمیم عجیب و غیرمعقول باشگاه استقلال
 
باشگاه استقلال در اقدامی عجیب اما واقعی اعلام کرده که می‌خواهد از قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌اش بکاهد
به گزارش سرويس ورزشي عصر هامون، اتفاقات نادری در فوتبال ایران رخ می‌دهد که در دیگر کشورها کمتر شاهد آن هستیم. از انتشار رقم قرارداد بازیکنان که هیچ‌جا مرسوم نیست و موضوعی کاملا سری میان باشگاه و بازیکنان و مربیان به حساب می‌آید تا داستان جعلی بودن کارت‌های پایان خدمت بسیاری از بازیکنان فوتبال ایران که تاکنون مشخص نشده از کجا و چه طریقی معافی گرفته‌اند و چه کسانی تخلف کرده‌اند.

این اتفاقات عجیب اما پایان ندارد. باشگاه استقلال اخیرا اعلام کرده می‌خواهد از قرارداد بازیکنان و کادرفنی‌اش بکاهد!

امیر قلعه‌نویی هم این خبر را تایید کرده و انگار با حس رضایتی می‌گوید: «ظاهرا باید مبالغ قراردادهایی که امضا ‌کرده‌ایم را پایین بیاوریم و احتمالا در این‌باره جلساتی را در روزهای شنبه و یکشنبه خواهیم داشت. همه باید ایثار کنند و از قراردادهایشان کم کنند تا سقف بودجه استقلال رعایت شود.»

ظاهرا کاهش قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی جدی است که اینگونه امیر قلعه‌نویی هم درباره‌اش واکنش نشان داده است. حال سوال این است که به لحاظ قانونی چطور می‌شود باشگاه استقلال قراردادهایی که ثبت کرده را دوباره پایین بیاورد؟!

مگر اینکه اساسا قراردادها ثبت نشده باشد وگرنه هیات فوتبال استان تهران یک برگ از قراردادهای بازیکنان را ثبت و در آرشیو خود نگه داشته است. مضاف بر آن اکنون فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده و هیچ باشگاهی نمی‌تواند قرارداد جدیدی را در هیات فوتبال به ثبت برساند.

بنابراین کاستن از قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال ممکن نیست و بعید هم به نظر می‌رسد بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال که نسبت به فصل گذشته از رقم قابل توجهی از دستمزدهای خود گذشته‌اند و غالبا با کاهش قرارداد مواجه شده‌اند راضی به چنین کاری شوند.

روشن نیست مبنای این تصمیم چیست و چرا باشگاه استقلال تصمیم‌های دور از عقل و کاملا غیرحرفه‌ای می‌گیرد. اساسا بیان اینکه از قرارداد بازیکنان کاسته شود حرف عاقلانه‌ای نیست و تاکنون هیچ باشگاهی در سطح جهان چنین رویه‌ای نداشته است.

به لحاظ قانونی نیز کاستن از قرارداد بازیکنان همانطور که گفته شد امکانپذیر نیست و باشگاه استقلال بی آنکه راه‌های کاستن از قرارداد بازیکنان را اعلام کند اقدام به اطلاع‌رسانی این موضوع کرده است.

بدون شک اجرای این راهکار برای آنکه به اصطلاح باشگاه استقلال بتواند به سقف بودجه تعیین شده برسد شائبه‌های زیادی را ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۸۱۸
مرجع : عرش نیوز


ارسال