جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶
نخستین پایگاه امداد و اورژانس هوایی در زاهدان افتتاح شد
 
نخستین پایگاه امداد و اورژانس هوایی زاهدان با حضور ‌مسئولین در دانشگاه پردیس علوم پزشکی زاهدان به طور رسمی افتتاح شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، این مراسم صبح روز 18 مرداد ماه در در جوار مزار شهدای دانشگاه پردیس زاهدان با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان ، معاون استاندار، فرماندار و امام جمعه موقت زاهدان برگزار شد .
افتتاح پایگاه امداد و اورژانس هوایی در زاهدان همزمان با 14 پایگاه اورژانس هوایی در کشور در راستای اجرای بسته‌ طرح تحول نظام سلامت، در راستای بهبود رسیدگی به بیماران و با هدف کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث جاده‌ای و ایجاد بستر ارائه کمک‌های پزشکی به نقاط دور افتاده و سخت گذر انجام می‌شود.
دکتر محمود رضا میری با بیان اینکه این بالگرد امدادی از ماه گذشته به صورت آزمایشی کار خود را در استان آغاز کرده است افزود: از 23 تیرماه سال جاری تاکنون اورژانس هوایی این دانشگاه با انجام 15 عملیات پروازی نسبت به انتقال 21 مجروح ناشی از حوادث ترافیکی و همچنین نجات جان مادران باردار در نقاط صعب العبور اقدام کرده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: تلاش می کنیم به زودی اورژانس هوایی دیگری نیز در چابهار به بهره‌برداری برسانیم.
فریبا کوشا رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این مراسم گفت: تکنسین‎های اورژانس هوایی، آموزش‎های سقوط آزاد و امداد و نجات کوهستان را نیز گذرانده‎اند و هر روز از طلوع تا غروب آفتاب آماده خدمات رسانی به مصدومان هستند.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار نیز در این مراسم با بیان اینکه باید فرهنگ ترافیکی و رانندگی در جامعه و به ویژه استان نهادینه و تقویت شود اظهار داشت: در سال گذشته تعداد 720 نفر در راه های مواصلاتی استان به دلیل سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند و متاسفانه تعداد دو هزار و 788 نفر نیز مجروح شدند.
علی اصغر میرشکار اظهار داشت: غیر استاندارد بودن جاده ها از دیگر عوامل بروز حوادث رانندگی است که در این راستا رفع نقاط حادثه خیز و استانداردسازی راه‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.
وی راه اندازی اورژانس هوایی را اقدامی موثر در راستای کاهش زمان امداد رسانی و پوشش حداکثری محورهای ارتباطی استان در زمان حادثه عنوان کرد و گفت: ارتقای شاخص های ایمنی و امدادی و نجات جان انسان ها در کمترین زمان ممکن از مهمترین اهدافی است که با راه اندازی این اورژانس دنبال می شود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۸۷۴


ارسال