سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
سه تن از سرکرده‌های "داعش" از جمله یک تبعه سعودی در عملیات هوایی ارتش عراق به مواضع این گروه تروریستی در استان الانبار به هلاکت رسیدند.
به گزارش سرويس بين الملل عصر هامون، به نقل از شبکه العالم، نیروی هوایی عراق امروز (شنبه) پناهگاه تروریست های داعش در منطقه الخسفه از توابع شهر حدیثه در غرب استان الانبار را هدف قرار داد که در نتیجه آن سه سرکرده این گروهک تروریستی به هلاکت رسیدند.


تلویزیون رسمی "العراقیه"، اسامی این سه سرکرده داعش را "ابوبکر السعودی"، "محمد عبدالوهاب" و "جمعه عبود" اعلام کرد.


"شلال عبدول" فرماندار نیروهای کردستان عراق در  طوزخورماتو در شمال عراق نیز اعلام کرد که نیروهای کردستان عراق و مردم مناطق این کشور توانستند، حمله تروریست های داعش را  از سه محور با هدف اشغال این شهر با شکست مواجه کرده و 40 تروریست را به هلاکت برسانند.

درگیری کردها با داعش

فرماندار طوزخورماتو علت حمله اخیر تروریست های داعش را واکنش این گروهک تروریستی به پیشرفت مشترک نیروهای کرد و مردم ، آزادسازی برخی مناطق  تحت محاصره داعش و همچنین رسیدن این نیروها  به چهار کیلومتری بخش آمرلی  در  استان صلاح الدین عراق اعلام کرد و افزود: نیروهای مشترک، توانستند، امرلی را از محاصره درآورده و آن را پاکسازی کنند.


عبدول تصریح کرد: نیروهای  مشترک مردمی و کردهای عراق در درگیری های اخیر از سلاح های متوسط و سنگین استفاده و تروریست ها را به عقب نشینی از مواضعشان در روستاهای طوزخورماتو وادار کردند.

درگیری کردها با داعش


 بخشدار آمرلی نیزگفت: نیروهای مردمی و ارتش عراق در دو ماه اخیر بیش از 14 حمله تروریست های داعش را ناکام گذاشته اند.

این در حالی است که "اکرم ترزی طالب" نماینده سابق ترکمان ها در پارلمان عراق، ماه گذشته از دولت عراق خواسته بود که برای نجات مردم بخش آمرلی در استان صلاح الدین عراق که بیش از 20 روز توسط عناصر داعش و "ارتش طریقت نقشبندی" در محاصره بودند، اقدام کند.

 خبرهای دیگر از شمال عراق نیز حاکی  از جولان داعشی ها در شمال عراق  و ادامه درگیری بین ارتش و نیروهای مردمی  این کشور در برخی مناطق به ویژه شمال عراق ادامه دارد .

مردم عراق در برخی شهرهای این کشور ضد تروریست های داعش  تظاهرات و از حملات نیروهای ارتش و کردستان این کشور ضد این تروریست ها حمایت  کردند. 

همچنین مراجع  ومردم عراق نیز  از نامزدی نوری المالکی برای سمت جدید نخست وزیری این کشور استقبال کردند .

آخرین خبرها همچنین حاکیست، جنگنده های ارتش عراق همچنین حملات داعش به شهر سنجار در شمال عراق را سرکوب کردند.

همچنین  مرکز اطلاع رسانی ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای گروه تروریستی داعش امروز( شنبه)  تلاش کردند به نیروهای  کرد در منطقه دومیز نزدیک  شهر سنجار در کردستان عراق حمله کنند، اما جنگنده های ارتش این کشور آنان را هدف قرار داده ، سرکوب و ناچار به عقب نشینی  کردند.

 

دانلود
                                 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۸۷۸
مرجع : شبکه خبر


ارسال