سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۱
بعضی از روزنامه‌های زنجیره‌ای مصوبات مجلس را به سخره می‌گیرند
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه برخی از روزنامه‌های زنجیره ای کشور بعضی از مصوباتی که در مجلس می‌شود را به تمسخر می‌گیرند.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، محمد صالح جوکار نماینده یزد و صدوق در جلسه علنی امروز یکشنبه 19 مرداد در تذکر شفاهی به هیئت رئیسه مجلس گفت: هر چه مجلس از نمایندگان وزین، مومن و معتقد برخوردار باشد قدر مسلم جایگاه مجلس ارتقا پیدا می‌کند اما برخی از جریانات به دنبال تخریب مجلس هستند .

وی ادامه داد: بعضی از اوقات اتفاقی رخ می‌دهد و یک نماینده خلاف کرده و همه نمایندگان را زیر سوال می‌برد.

جوکار تصریح کرد: ما امروز بحث استیضاح وزیر علوم را داریم که در برخی از روزنامه‌ها به آن پرداخت شده است و اعلام می‌کنند که عده‌ای از نمایندگان از بورس استفاده کردند و سپس اعلام می‌کنند که اگر استیضاح از سر گرفته شود اسامی این نمایندگان اعلام می‌شود، این تهدیدی است که علیه نمایندگان صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه با طرح این مسائل دو شبهه صورت می‌گیرد افزود: اول اینکه به دلیل نامشخص بودن این اشخاص تمامی نمایندگان مردم زیر سوال می‌روند و دومین مسئله این است که زیر سوال رفتن اصل استیضاح است که اگر واقعا نماینده‌ای تخلف کرده است نام وی اعلام و از کلی گویی در رسانه‌ها جلوگیری شود.

جوکار افزود: موضوع دیگر روزنامه‌های زنجیره‌ای است که مصوبات مجلس را به تمسخر می‌گیرند.

این نماینده مجلس همچنین در تذکری با گرانی خودرو تصریح کرد: دولت مسئول تنظیم بازار و قیمت‌ها بوده و مجلس نیز باید بر این روند نظارت داشته باشد این در حالی است که سخنگوی دولت اعلام می‌کند که موافق گران شدن خودرو نیستم کمیسیون اصل 90 نیز این موضوع را خلاف اعلام می کند و حتی رئیس تیم تحقیق و تفحض نیز با این موضوع مخالف است حال مردم این سوال را می‌کنند که چه قدرتی در مورد افزایش قیمت خودرو تصمیم می‌گیرد که دولت و مجلس توان مقابله با آن را ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تذکری به وزیر جهاد و کشاورزی در مورد عدم پرداخت به موقع پول خرید گندم به کشاورزان آذربایجان گفت:قرار شده بود که ظرف 48 ساعت طلب کشاورزان پرداخت شود اما از این تاریخ بیست روز گذشته و اتفاقی رخ نداده است.

انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۷۹۱۷


ارسال