سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۷
به فاصله یک روز
قاچاق سوخت باز هم حادثه آفرید/ مسئولان هوشیار باشند
 
فرمانده پلیس راه شمال استان گفت: حادثه رانندگی ناشی از قاچاق سوخت برای چندمین بار در محورهای ارتباطی استان حادثه آفرید و این بار در محور خاش- زاهدان دو نفر کشته برجای گذاشت.
سرهنگ ایوب شرافتی در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصر هامون با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره تصادف فوتی در محور خاش -زاهدان بلافاصله کارشناسان پلیس راه در محل حضور یافتند.
وی ادامه داد: در این حادثه یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 حامل موادسوختی غیرمجاز به دلیل عدم توجه به جلو و سبقت غیر مجاز واژگون و دچار حریق شد که در این حادثه راننده و سرنشین سواری جان خود را از دست دادند.
این حادثه در حالی است که روز گذشته نیز بر اثر تصادف مرگبار یک دستگاه پژو 405 حامل اتباع بیگانه غیرمجاز و وانت تویوتا در محور فرعی گشت 65 کیلومتری خروجی سراوان به خاش، 11 نفر جان خود را از دست دادند.
بر اساس این گزارش، استان سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی محورهای ارتباطی دارای دو قرارگاه پلیس راه در شمال (زاهدان) و جنوب ( ایرانشهر) است.
موقعیت خاص جغرافیایی و تفاوت قیمت موادسوختی در دوسوی مرز ایران و پاکستان و افغانستان زمینه ساز قاچاق فرآورده های نفتی شده است و در این زمینه برخی افراد سودجو برای فرار از دست ماموران با سرعت زیاد در محورهای ارتباطی تردد می کنند که بعضا منجر به وقوع حوادث ناگواری می شود.
خودروهای حامل قاچاق انسان و مواد سوختی، افزون بر اینكه جاده های این استان را ناامن کرده ، نگرانی زیادی برای مسافران و مردم بوجود آورده اند، زیرا بیشتر حوادث رانندگی این قبیل خودروها ، به علت حمل مواد سوختی منجر به آتش سوزی و سوختن راننده و یا سرنشین خودرو سوخت کش و همچنین افراد بی گناه سرنشین سایر خودروهای عبوری می شود که تاکنون نظیر این حوادث در جاده های این استان خسارات و تلفات زیادی داشته است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۱۷۱


ارسال