شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۳
امام جمعه چابهار:
بی‌توجهی به خطرات ماهواره نتایج تلخی برای خانواده‌ها در پی دارد
 
امام جمعه چابهار گفت: ورود دیش‌های ماهواره به حریم خانواده‌ها ایمان و اعتقادات اسلامی را نشانه گرفته و خطرات و عواقب ناخوشایندی برای خانواده‌ها در پی خواهد داشت.
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر عصر هامون، حجت‌الاسلام سید محمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد امام حسین (ع) چابهار ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا گفت: امروز در فلسطین بزرگمردان حماس با همراهی مردم بی‌دفاع توانستند صهیونیسم غاصب را به عقب‌نشینی و مذاکره برای رهایی از محاصره وادار کنند که این مهم برای این رژیم جعلی بسیار زهرآگین و تلخ بود.
وی افزود: این شکست خفت‌بار سردمداران صهیونیسم به حدی جدی است که مهاجرت‌های گسترده‌ای را از سرزمین‌های اشغالی به سمت کشورهای اروپایی آغاز کرده و این یعنی فروپاشی دولتی که برپایه دروغ و وحشی‌گری شکل گرفته است.
امام جمعه چابهار با گرامیداشت سالروز ورود نخستین گروه از آزادگان سرفراز به ایران اسلامی ادامه داد: باید قدر آن روزها را بدانیم و به راحتی روزهایی را که برای ملت ایران درس مقاومت و انتظار بود را فراموش نکنیم چراکه آزادگان رنج‌های بسیاری را برای استقلال ایران اسلامی تحمل کرده‌اند.
خطیب نماز جمعه چابهار عنوان کرد: از آن روزها و لحظه‌های شیرین خروج آزادگان عزیز از اسارت و ورودشان به کشور که لحظه‌های با هم بودن و حاکم بودن فضای شادی و شادمانی در کشور بود‌ نباید به سادگی بگذریم و محال است که آن لحظات از وجود انسان پاک شود.
موسوی گفت: آزادگان در حال و هوای همان روزهای همیشگی باقی بمانند و نگذارند زرق و برق‌های دنیا بر آن‌ها سایه بیفکند؛ محکم و استوار در راه شهدا و همرزمانشان باقی بمانند؛ مسئولان وظیفه دارند تا این سرمایه‌های گرانقدر را به بهترین شکل ممکن قدردان باشند تا آن‌ها بتوانند نسل‌های جوان انقلاب را تربیت کنند.
امام جمعه چابهار افزود: همه ما باید تلاش کنیم مانند همان روزها بیندیشیم و همین نگاه را تقویت کنیم چراکه بهترین سرمایه برای تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آزادگان هستند.
وی با انتقاد از بی‌توجهی به خطرات ورود دیش‌های ماهواره به زندگی افراد خاطرنشان کرد: با ورود دیش ماهواره، ایمان و اعتقادات و غیرت و اسلام را از خانه بیرون کرده‌ایم باید آگاه باشیم که بی‌توجهی به ورود این دیش‌ها به خانواده‌ها به حریم خانواده‌ها نتایج بسیار تلخی را برای فرزندان در پی دارد و به معضلات اخلاقی و اجتماعی دامن می‌زند.
موسوی ادامه داد: مسئولان مراقب باشند در چارچوب رهنمودهای ولی امر مسلمین گام بردارند تا از تکرار برخی مشکلات جلوگیری کنند و آگاه باشند بسیاری از وعده‌هایی که از سوی کشورهای مختلف داده می‌شود جنبه سراب مانند داشته و تجربه و تاریخ نشان داده هیچ‌گاه اعتماد به دشمن به نفع ما نبوده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۲۰۸


ارسال