سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ,26 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
متاسفانه در ادامه بداخلاقی و بی انصافی راجع به دانش آموختگان و دانشجویان بورسیه، بعد از قطعی شدن استیضاح وزیر علوم، بعضی رسانه‌ها شروع به بداخلاقی بسیار زشت در مورد تعدادی از نمایندگان مجلس و استیضاح‌کنندگان وزیر کردند. لذا لازم دیدم در مورد این موضوع توضیحاتی داده شود.
به گزارش سرويس سياسي عصر هامون، در پی انتشار اخباری مبنی بر سوء استفاده برخی از فرزندان وزرای دولت قبلی در اخذ بورسیه دکتری دانشگاه‌ که در برخی از اخبار مکتوب سایت‌ها منتشر شده است، حسن مسلمی نائینی مدیر کل بورس دولت دهم با ارائه مدارک مندرج و معتبر این اخبار را فاقد اعتبار معرفی کرده و آن را تکذیب کرد.
 
 حسن مسلمی نائینی گفت: در خصوص موضوع بورسیه‌ها چندین جلسه با کمیته تعیین شده از طرف کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مدیران کنونی سازمان امور دانشجویان داشته و گزارش مفصلی به همراه مدارک، اسناد و دلایل لازم به این کمیته ارائه شد. 

وی افزود : در آخرین جلسه کمیته نیز مقرر شد تا نهایی شدن نتیجه بررسی کمیته هیچکدام از افراد مصاحبه نکنند به جز جعفری سخنگوی  کمیسیون. لذا اگرچه بعضی از اعضای کمیته تعهد خود را نادیده گرفته و در این دوماه مصاحبه‌های متعددی انجام دادند، اما بنده برغم تماس‌های زیاد خبرنگاران محترم از مصاحبه خودداری کردم. 

مدیر کل سابق بورس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اما متاسفانه در ادامه بداخلاقی و بی انصافی راجع به دانش آموختگان و دانشجویان بورسیه، بعد از قطعی شدن استیضاح وزیر علوم، بعضی رسانه‌ها شروع به بداخلاقی بسیار زشت در مورد تعدادی از نمایندگان مجلس و استیضاح‌کنندگان وزیر کردند. لذا لازم دیدم در مورد این موضوع توضیحاتی داده شود.

مسلمی نائینی تصریح کرد: سوابق سلیمانی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و وزیر سابق ارتباطات به شرح زیر است: رتبه زیر 70 در کنکور سراسری کارشناسی، رتبه زیر 15 در کنکور سراسری کارشناسی ارشد، تحصیل در دو مقطع کارشناسی با معدل تقریبا 16 و کارشناسی ارشد با معدل 17 در دانشگاه صنعتی شریف، عضو بنیاد ملی نخبگان و دریافت کمک هزینه تحصیلی از این بنیاد در دوران تحصیل به دلیل نخبگی ،رتبه دو رقمی در کنکور سراسری دکتری داخل، دریافت کمک هزینه تحصیلی و معافیت از شهریه در دوره دکتری در خارج از کشور، ملاحظه می شود چنین فردی که با این سوابق علمی و تحصیلی هیچگاه نیازی نداشته است از امتیازات خاص استفاده نماید.  
 
وی تصریح کرد: البته قابل ذکر است که، فرزند یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی که اتفاقا وی نیز از وزاری محترم دوره اصلاحات هستند با مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز با معدل 14.3 و مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه‌های دولتی شهرستان با معدل 17.3 در بورس تحصیلی خارج از کشور سال 1391 پذیرفته شده‌اند. 
 
مدیر بورس دولت دهم در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه بدون توجه به اینکه پدر این عزیزان مسئوليتی داشته، آنها نیز همانند بقيه داوطلبان فرآیند بورس که عبارت از بررسی مدارک و مصاحبه علمی و عمومی بوده را با موفقیت طی کرده و پذیرفته شده‌اند. 

مسلمی نائینی تاکید کرد: اما راجع به فرزند وزیر علوم دولت دهم، به اطلاع می‌رسانم که تقریبا همزمان فرزند وی و فرزند صدیقی رئیس کنونی سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، درخواست بورس تحصیلی توسط پدرشان انجام شد. بنده خودم از آن‌ها درخواست کردم جهت بورس نیاز به ارائه اعلام نیاز از دانشگاهی است. فکر می‌کنم در مدت زمان کوتاهی، فرزند وزیر از دانشگاه تربیت مدرس و فرزند رئیس سازمان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر مدارک لازم بورس را ارائه نمودند.  
 
انتهای پیام/ 4030
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۲۷۲


ارسال