سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۶
حجت الاسلام کیخا در خطبه های نماز جمعه در زابل عنوان کرد؛
ساخت حسینیه برای ایثارگران در زابل/تقدیر از دست اندرکاران نهایی شدن طرح منطقه آزاد تجاری در سیستان
 
حجت الاسلام کیخا گفت: ما همچنان نمایندگان دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را زیر ذره بین مطالبه خود داریم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا، حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی المهدی زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ،عمل به واجبات و ترک محرمات گفت: به تکلیف خود عمل کنید و به تقوا اهمیت دهید که ملاک برتری انسانهاست.
وی افزود: شیخ صدوق از حضرت امام صادق(علیه السلام)نقل می کند که آنحضرت فرمودند: سخن شیطان این است که من بر پنج گروه راه نفوذ نمی یابم تا آنها را فریب دهم اما دیگر مردم غیر از این پنج گروه در چنگال شیطان هستند.
حجت الاسلام کیخا با اشاره به پنج گروهی که از چنگال شیطان فرار کردند،گفت:اولین گروه کسانی هستند که در تمام امور زندگی خود پناهنده به خدا باشد و بر او توکل کند.
وی ادامه داد: ما وظیفه داریم محیط خانواده را اسلامی و پر از معنویت نگه داریم و کسی که در تمام امور زندگی پناهنده خدا باشد شیطان راه نفوذ بر او نخواهد داشت.
امام جمعه شهرستان زابل در ادامه به گروه دوم اشاره کرد و این دسته را کسانی معرفی کرد که در شب و روز تسبیح خدا را زیاد تکرار و با ذکر قلبی و زبانی خداوند متعال را یاد می کنند .
وی تاکید کرد: تسبیح حضرت زهرا(س) را بعد از هر نماز فراموش نکنید ،که ذکر خداست و در زندگی انسان اثر خواهد گذاشت.
حجت الاسلام کیخا به ویژگی گروه سوم اشاره کرد و افزود: کسی که آنچه را برای خودش نمی پسندد برای برادر ایمانی خودش نیز نپسندد،یعنی خود خواه نیست .
وی گروه چهارم که از چنگال ابلیس ملعون در امان هستند را کسانی دانست که اگر غمی به آنها وارد شود جزع و فزع نمی کنند ،چرا که مومن هم صبر می کند و هم گریه و این مومن به خداست که شیطان راه نفوذ در او نمی یابد.
امام جمعه زابل در ادامه اظهار کرد: گروه پنجم که شیطان نمی تواند آنها را فریب دهد،کسی ست که راضی به روزی ست که خدا به او می دهد .
وی در خطبه دوم بار دیگر مردم را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: حدود الهی و احکام اسلام را رعایت و به آنها احترام بگذارید.
وی تصریح نمود: حرمت احکام،دین اسلام و مذهب خود را حفظ کنید،حرمت نماز ،حجاب و عفاف را در خانه و جامعه حفظ کنید.
حجت الاسلام کیخا به بیان اینکه از فریضه امربه معروف و نهی از منکر غافل نشوید ،اظهار داشت: یک قسمت فریضه امربه معروف و نهی از منکر مربوط به مسئولین و قسمت دیگر آن بر دوش تک تک آحاد مردم جامعه است که باید وظیفه خود را انجام دهند.
امام جمعه زابل افزود: مقام معظم رهبری اخیرا تاکیدات ویژه ای بر مسئله عفاف و حجاب داشتند که باید در دارالولایه سیستان این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا الگوی دیگر مناطق باشند.
وی به 26 مرداد سالروز بازگشت افتخارآفرین اولین گروه از آزادگان به میهن ایران اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: آزادگان دلاورمردانی هستند که هر کدام از آنها درس استقامت و ایستادگی هستند.
کیخا یادآور شد: آزادگان در زندانهای رژیم بعثی سختی ها و شکنجه های فراوانی را تحمل کردند اما از آرمانها و ارزشها دست برنداشتند و در همان زندان ها خار چشم دشمنان شدند.
وی به برخی از سخنان حضرت امام خمینی (ره) در خصوص آزادگان اشاره کرد و افزود: امام راحل فرمودند: اگر روزی اسرا برگشتند و من نبودم سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی در فکرتان بود.
وی خطاب به آزادگان گفت: شما در پیشگاه خداوند متعال مقامی دارید که ما باید به شما غبطه ببریم و شما موجب عزت اسلام و مسلمین و مردم ایران در دنیا گشتید.
امام جمعه زابل خاطر نشان کرد: آزادگان،جانبازان و همه ایثارگران ،سندهای افتخار سرزمین اسلامی ما هستند و از آنها غافل نشویم.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان زابل جانبازان شیمیایی،قطع نخاعی و قطع عضو زندگی می کنند،بیان کرد: سربلندی ایران اسلامی ،امنیت و پیشرفت کشور مدیون رشادتهای این عزیزان است.
حجت الاسلام کیخا در بخش دیگری از سخنان به ارائه پیشنهاد تاسیس و ساخت حسینیه برای ایثارگران گفت: مسئولین ادارت با محوریت بنیاد شهید همکاری کنند و یک حسینیه در شهر زابل جهت تجمع ایثارگران و خانوادههای آنها اعم از جانبازان،آزادگان ،رزمندگان و خانوادههای شهدا اختصاص دهند تا هفته ای با برگزاری ادعیه حال و هوای خاکریزها و مناجات در سنگر ها برای آنها تداعی و این حال و هوا به نسل دیگر نیز منتقل شود.
وی با اشاره به سالروز فتح اندلس بدست مسلمانان، از مردم خواست رمز پیروزی مسلمانان و رمز شکست آنها را با مطالعه و بررسی این واقعه پی برده که این مسئله باعث بیداری جامعه اسلامی می شود.
امام جمعه زابل در بخش دیگری از خطبه دوم به حادثه حمله به مسجد گوهرشاد در سال 1314 شمسی و کشتار مردم بدست رضاخان اشاره و بیان نمود: این روز همچنین مصادف با آتش سوزی مسجد الاقصی بدست صهیونیست های ملعون است که این روز به روز جهانی مساجد معرفی شده است.
وی ادامه داد: روز جهانی مساجد فرصتی ست که به عمران و آبادی مساجد بیشتر دقت شود ،آبادی مساجد به برپایی نماز جماعت و حضور روحانی در مسجد است.
کیخا با تاکید بر اینکه به فکر آبادی مساجد خود باشید گفت: با شروع به کار حوزه علمیه سطح دو در سیستان که کار ثبت نام آن آغاز گردیده ،حرکتی در جهت عمران مساجد با حوزه علمیه سطح دو به راه خواهد افتاد و دیگر مشکل روحانی و مبلغ نخواهیم داشت.
وی از مردم خواست حوزه های علمیه را تقویت کنند تا مساجد تقویت شود و اگر مسجد تقویت شود ،جامعه سربلندی خواهیم داشت.
امام جمعه زابل با اشاره به نهایی شدن طرح منطقه آزاد تجاری در سیستان اظهار کرد: از تمامی دست اندرکاران این طرح،دولت ،استاندار سیستان و بلوچستان،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ،فرمانداران منطقه و خصوصا فرماندار ویژه زابل،رسانه ها و صدا و سیما که بصورت ویژه در یک هفته گذشته به سیستان و مشکلات آن پرداخت تقدیر و تشکر نمود.
حجت الاسلام کیخا از رسانه ها خواست تا تیتر نخست اخبار مربوط به تالاب هامون،بحث اشتغال جوانان و فرهنگ گردشگری باشد.
وی با تاکید براینکه ما همچنان نمایندگان دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را زیر ذره بین مطالبه خود داریم گفت: ما سیستانی آباد می خواهیم که در آن رنج سوء مدیریت نباشد و دارای روستاها و شهرهای زیبا و بانشاط باشد.
وی در ادامه گفت: سیستانی می خواهیم با اقتصاد قدرتمند و تالاب هامونی که مثل گذشته زنده باشد.
وی ضمن اینکه عملیاتی شدن طرح منطقه آزاد تجاری در سیستان را خواستار شد،عنوان کرد: اینجا دارالولایه سیستان ،سرزمین مردان مرد که باید به حقوقشان برسند و تمام شد زمانی که حق مردم ضایع شد و کسی صدایش درنمی آمد.
انتهای پیام/4382
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۳۱۵


ارسال